Śląskie Trendy

Edyta Jungowska dla dzieci w Amoku

Dziecięcy Salonik Filmowy, na który gliwickie Kino Amok zaprasza już 10 maja, tym razem będzie częścią II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA – TERAZ DZIECI. Jak informują organizatorzy, zeszłoroczny zestaw TERAZ DZIECI! wzbudził tak duże zainteresowanie, że nie było mowy, aby go nie kontynuować i rozwijać. TERAZ DZIECI! prezentuje pojedyncze odcinki nowych animowanych seriali dla dzieci, czyli to, co aktualnie dzieje się w polskiej animacji dla młodych widzów.

Obejrzymy następujące filmy animowane:

AGI BAGI
Daleko , daleko , gdzieś w wielkim kosmosie istnieje sobie mała planetka. Nazywa się AGI BAGI, bo ma dwie strony – Agi oraz Bagi. Dwa plemiona – Agingi i Bagingi – zupełnie o tym nie wiedząc, współpracują ze sobą dbając o ekosystem Agi Bagi.

HIP-HIP & HURRA II
„Detektywistyczny” serial Elżbiety Wąsik o perypetiach dwójki niezłomnych detektywów: hipopotama o imieniu HIP-HIP oraz jego asystentki  – łasiczki o imieniu HURRA

KACPERIADA
Kacper to 7-letni urwis odkrywający świat i testujący wytrzymałość swoich rodziców  Każdy odcinek przynosi nową przygodę. Z początku, Kacper napotyka problem i próbuje zmierzyć się z nim sam.

PRZEDSZKOLAKI
W PRZEDSZKOLAKACH nie ma księżniczek, elfów, rycerzy i innych bajkowych postaci. Jest natomiast codzienne odkrywanie otaczającego i fascynującego świata przez grupkę sympatycznych przedszkolaków

PAMIĘTNIK FLORKI
Długo oczekiwana adaptacja ilustrowanej książki dla dzieci pt. „Florka. Z pamiętnika ryjówki” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Perypetie małej ryjówki, którą wszyscy biorą za myszkę.

Naszym gościem specjalnym będzie Edyta Jungowska, aktorka,  którą wszyscy doskonale znają z ról na małym i dużym ekranie jak i na deskach teatralnych. Od początku kariery zajmuje się również twórczością dziecięcą. Przez lata występowała w programie dla dzieci „Ala i As”, użyczała głosu wielu postaciom animowanym („Toy Story”, „Kacper”, „Smerfy”, „Rodzina Adamsów”), nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci na płytach audio. Podczas naszego spotkania 11 maja, przeczyta fragmenty książki Pippi Pończoszanka.

Edyta Jungowska założyła także wydawnictwo audiobooków dla dzieci. Jej książki do słuchania będzie można nabyć w dniu spotkania w promocyjnych cenach.

Niedzielne spotkanie to także dobry powód, by dołączyć do gry miejskiej „Kulturalny Maluch”.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl