Śląskie Trendy

Dzień Flagi na Dolinie

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku wojewoda postanowił w wyjątkowy sposób uczcić to święto wspólnie z mieszkańcami regionu, stąd pomysł projektu edukacyjno-sportowego pn. „Dzień Flagi na Dolinie”. W ramach wydarzenia, na katowickiej Dolinie Trzech Stawów od godz. 16.30 dobywać się będą biegi: mini biegi dla najmłodszych (na dystansie 200, 400 i 600 metrów) oraz „Bieg z Flagą” na dystansie 5 km i marsz nordic walking, które wystartują o godz. 18.00. Towarzyszyć im będą pokazy sportowe (gimnastyka artystyczna, siatkówka, piłka nożna, karate, ju jitsu) oraz stanowiska informacyjno-edukacyjne przygotowane przez partnerów „Biegu z Flagą”.

Przedsięwzięcie organizowane jest z myślą o wszystkich mieszkańcach województwa śląskiego i ma na celu przede wszystkim zachęcenie do aktywnego i rodzinnego uczestnictwa w obchodach Dnia Flagi. W zawodach weźmie udział 650 osób, w tym 150 dzieci oraz 500 uczestników  biegu i marszu nordic walking na dystansie 5 km.  – Kto nie zdążył się zapisać, a chce w ten właśnie sposób uczcić Święto Flagi, może to jeszcze zrobić – w dniu zawodów mamy jeszcze 50 wolnych pakietów na bieg i marsz na dystansie 5 km – zachęca wojewoda Jarosław Wieczorek, który także będzie startował w zawodach.

Co ciekawe, na wszystkich uczestników, i małych, i dużych, czekają tzw. pakiety startowe, napój oraz posiłek regeneracyjny po zawodach. Najmłodsi zawodnicy otrzymają m.in: czapeczkę (białą lub czerwoną), biało–czerwoną chorągiewkę oraz numer startowy, a na koniec biegu medal i dyplom. Pozostali biegacze dostaną z kolei białą lub czerwoną koszulkę, jak również chorągiewkę oraz numer startowy i pamiątkowy medal. Oczywiście nie zabraknie pucharów i innych nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii „Biegu z Flagą”.

„Dzień Flagi na Dolinie” organizowany jest wspólnie z miastem Katowice pod patronatem wojewody śląskiego oraz prezydenta Katowic. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.slask.eu/dzienzflaga.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl