Śląskie Trendy

Dzieci vs. graffity

To nie tylko rysowanie bazgrołów na ścianie, ale sztuka, która może być przez wielkie S. Na niedzielę pełną graffiti zaprasza już 20 lipca gliwicka Europa Centralna. Dzień wcześniej w murach gliwickiego centrum odbędzie się stand-up, w którym wystąpi Paweł Reszela.

 – Na kulturę chcemy spojrzeć w nadchodzący w nieco niestandardowy sposób, dlatego w najbliższy weekend zapraszamy na spotkania z komedią, graffiti i animacjami dla dzieci – wyjaśnia Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. –  Chcemy w ten sposób pokazać, że wakacje wcale nie są martwym sezonem. To doskonała okazja do tego, aby przekonać się o różnych odcieniach humoru w najwyższej klasie, czy przekonać się razem ze swoimi pociechami, że graffiti może być wciągającym wyzwaniem artystycznym.

 ec_b1_graffiti

Przez całe wakacje Europa Centralna zaprasza do letniego kina samochodowego, w którym dzięki nagłośnieniu hybrydowemu na wielkim, ponad 100-metrowym, ekranie można oglądać najlepsze hity polskiej i światowej kinematografii. W czwartek 17 lipca czeka nas spotkanie przy produkcji „Połów szczęścia w Jemenie”, w którego obsadzie zobaczymy m.in. Ewana McGregoar, Emily Blunt i Kristina Scotta Thomasa. Początek o godz. 21:00.  W sobotę 19 lipca w restauracji B-Man w Europie Centralnej odbędzie się stand-up w ramach cyklu „O wilku mowa”. Gościem będzie tym razem artysta kabaretowy i komik Paweł Reszela. Znakiem rozpoznawczym artysty, który wystąpi o godz. 19:00, są nie tylko cięte riposty ale też humor w najwyższym wydaniu i obycie sceniczne. Reszela jest członkiem kabaretu Klakier. Na swoim koncie ma występy na licznych wydarzeniach kabaretowych. Jest także półfinalistą programu StandUp Comedy na kanale HBO. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w restauracji B-Man.

Z kolei w niedzielę 20 lipca odmieniamy spojrzenie na graffiti. Chociaż kojarzy się nam ono głównie z bazgrołami na ścianach może być elementem ważnego przekazu społecznego i autentycznej artystycznej treści.  Od godz. 13:00 do 19:00 będzie można wziąć udział w specjalnych warsztatach prowadzonych przez plastyków podczas których będzie można w praktyce „przejść” przez proces niezwykłych instalacji tworzonych na murach i sprawdzić się w roli artysty.

W każdą sobotę i niedzielę, niezależnie od pogody, Europa Centralna zaprasza o godz. 17:00 na mini-disco dla najmłodszych. Podczas godzinnej zabawy czekają nie tylko dobra muzyka, największe hity, ale także wiele wciągających animacji oraz gier pod opieką doświadczonych animatorów i wychowawców. Na każdego uczestnika czeka też zdrowa jogurtowa niespodzianka.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750