Śląskie Trendy

Dziadek do orzechów i Kot w butach w GTM

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza najmłodszych widzów we wtorek, 3 lutego o godz. 17.30 na balet „Dziadek do orzechów”, a dwa dni później, w czwartek na baśń muzyczną „Kot w butach”.
Dziadek do orzechów

„Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego jest uważany za jedno z najpiękniejszych dzieł kompozytora. Spektakl Kieleckiego Teatru Tańca łączy jego muzykę z techniką tańca jazzowego i współczesnego. Fabuła przedstawiona za pomocą tańca oraz świąteczna tematyka pozwolą widzom przenieść się w świat magii i fantazji.

Główną bohaterką spektaklu jest Klara, która otrzymała świąteczny prezent – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, żedziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca. Razem, z pomocą zabawek, pokonują armię myszy i odbywają przedziwny spacer po odmienionej galerii handlowej. Przedmioty ze sklepowych półek ożywają i zabierają bohaterów w taneczną podróż dookoła świata. Pragnienie Klary o wymarzonej miłości znajduje spełnienie w ślubie z Młodzieńcem i weselu, na którym bawią się wszystkie postaci z sennych marzeń.

BILETY: od 10 do 45 zł – Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl

Kot w butach

Przygody młynarczyka Janka, zakochanego w Małgosi – córce Młynarzowej – i niezwykłego, zaczarowanego Kota. Gdy Młynarzowa wygania Janka z młyna, tylko pomoc figlarnego Kota w butach może uratować młynarczyka. Wyruszają w podróżdo bajkowego lasu, gdzie czekają na nich równie bajkowe przygody…

„Kot w butach” to pełna humoru baśń muzyczna. Wesołe piosenki, sympatyczni bohaterowie, malownicze dekoracje (doprzedstawienia uszyto specjalną, zaprojektowaną przez Adama Kiliana kurtynę) – a wszystko po to, by zachwycić i oczarować najmłodszych widzów. Jeżeli dobrze przyjrzą się oni przedstawieniu, znajdą w nim również fragmenty innych bajek…

Muzyka do „Kota w butach” została zarejestrowana na płycie CD, którą można kupić w przerwach spektakli.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. (2 przerwy)

BILETY: od 11 do 27 zł – Szczegóły: www.teatr.gliwice.pl

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750