Śląskie Trendy

Dotknij Teatru – Międzynarodowy Dzień Teatru w regionie

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. W Śląskiem święto teatru celebrować będziemy od 27 marca – 3 kwietnia.

To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Projekt Dotknij Teatru powstał w 2010 roku w Łodzi. Inicjatorem była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, koordynacji podjął się Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. Niemal równocześnie w 2011 roku w Warszawie rozwinął się projekt Instytutu Teatralnego Chodź do teatru!, realizujący podobne cele. W związku z tym postanowiono połączyć siły oraz zaprosić do programu kolejne regiony. W 2012 roku Dotknij Teatru świętowano już wspólnie w Łodzi, w Wielkopolsce, na Śląsku i na Mazowszu. W 2013 roku przyłączyli się partnerzy ze wszystkich województw, pozwalając na organizację niemal 600 wydarzeń w 45 miastach. W edycji 2014 udział wzięło 49 miast, 178 podmiotów, odbyło się 701 wydarzeń.

W tym roku Dotknij Teatru odbędzie się w terminie 27 marca – 3 kwietnia.

Programy w miastach województwa śląskiego:

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/bedzin/

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/bielsko-biala/

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/bytom/

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/gliwice/

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/katowice/

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/myslowice/

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/sosnowiec/

http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/tychy/

http://dotknij-teatru.pl/wodzislaw-slaski/

http://dotknij-teatru.pl/zabrze/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl