Śląskie Trendy

Domy na wzgórzu nagrodzone Housemarket Silesia Awards

W konkursie Housemarket Silesia Awards 2016 projekt Domy na wzgórzu autorstwa Zalewski Architecture Group zyskał uznanie zarówno internautów jak i jury i otrzymał I nagrodę w kategorii Architektura. Nagroda przyznana została podczas czterodniowej konferencji 4 Design Days.

– W czasach, kiedy jakość inwestycji mieszkaniowych ma szczególne znaczenie, zdecydowaliśmy się nagrodzić projekty, które zmieniają oblicze Śląska i wpływają na jakość życia jego mieszkańców. Chcieliśmy uhonorować inwestycje wyróżniające się jakością, nadające nowy wymiar otoczeniu, w którym powstały – powiedziała w trakcie gali wręczenia nagród Małgorzata Burzec–Lewandowska, redaktor prowadząca portalu housemarket.pl.

Kameralne osiedle w Mikołowie, zlokalizowane na zacisznym skraju miasta. W skład założenia wchodzi dwanaście domów jednorodzinnych. Układ przestrzenny koncentruje się wzdłuż wewnętrznej drogi dojazdowej, zabudowania kontrastują z przylegającą ścianą lasu. Z uwagi na wielkość działek, ich kształt, nachylenie oraz usytuowanie względem stron świata zaproponowaliśmy rozwiązanie, w którym budynki zgrupowano w systemie zbliżonym do zabudowy bliźniaczej. Domy przystają do siebie ścianami w granicach działki, jednak ze względu na ukształtowanie terenu i nasłonecznienie nie są identyczne.

Budynki stanowią współczesną interpretację klasycznej koncepcji domu – prostopadłościenne, białe bryły budynków przekrywają ciemniejsze połacie dachów dwuspadowych. Nowoczesny, spójny charakter osiedla przejawia się w zastosowaniu jednorodnej, syntetycznej kompozycji, kolorystyki oraz oszczędnego detalu (rezygnacja z okapów, ukrycie rynien, współczesna kompozycja otworów okiennych).

W pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali również:

– w kategorii deweloper – Millenium Inwestycje, która na granicy południowych dzielnic Katowic buduje osiedle Bażantowo

– w kategorii Domy jednorodzinne – Arka Koniecznego w Brennej – dom jak okręt, cały z betonu i na wzgórzu

– w kategorii Lofty i apartamenty – Zawisza Rezydencje – Spichlerz w Gliwicach

– w kategorii Osiedle mieszkaniowe – Osiedle Bażantowo w Katowicach

– w kategorii Osiedla przyjazne rodzinie – WillaNova Apartamenty w Katowicach -Piotrowicach

– w kategorii Zielone osiedle – Rekreacyjna Dolina, Katowice

Zwycięzcy Housemarket Silesia Awards 2016 zostali wyłonieni decyzją Jury i głosami Czytelników portalu Housemarket.pl. Podczas gali wręczone zostały także tytuły w plebiscycie „Inwestycja na medal”, organizowanym przez Dziennik Zachodni. Uroczystość poprowadził Piotr Kraśko.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl