Śląskie Trendy

Do IMAX na Godzillę – konkurs

Spotkajcie się oko w oko z postrachem Tokio i najpotężniejszym potworem popkultury w kinach IMAX! Po raz kolejny Godzilla zagości na supernowoczesnych gigantycznych ekranach, aby zachwycić wszystkich widzów swoją potęgą i nieobliczalną siłą destrukcji. Stańcie się świadkami odrodzenia japońskiego olbrzyma przedpremierowo już 15 maja!
Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie do katowickiego kina IMAX. Aby wziąć udział w losowaniu, należy na adres konkursy@slaskietrendy.pl wysłać odpowiedź na pytanie: metaforą jakiego realnego zagrożenia była japońska Godzilla? Na odpowiedzi czekamy do 17 maja ( bilety wykorzystać można w dniach 19-22/05 i 26-29/05)
Król potworów na tronie

Już 15 maja czeka Was największy powrót „oldschoolowego” filmowego bohatera w przeciągu kilku lat. Godzilla obfituje w niesamowite efekty specjalne, które w pełni poczujecie tylko w kinach IMAX. Wielki ekran o wysokości 14 metrów przybliży am każdy detal 150-metrowego jaszczura, zaś krystalicznie czysty dźwięk podbije rewelacyjną muzykę towarzyszącą niekończącej się fali zniszczeń. W obsadzie znalazły się oczywiście wspaniałe męskie nazwiska – Gareth Edwards zatrudnił Bryana Cranstona (Breaking Bad) i Aarona Johnsona (Kick-Ass). Jedno jest pewne! Technologia projekcji filmów IMAX postawi „prawdziwego” króla na odpowiednim dla niego miejscu. Dodatkowo, 250 pierwszych widzów otrzyma przed seansem wyjątkowy filmowy plakat w komiksowym stylu!Godzilla plakat

Potwór stworzony przez Ishiro Hondę w tym roku skończy 60 lat. Swoimi narodzinami rozpoczął serię filmów nazywanych „kaiju movie” (z jap. filmy o gigantycznych potworach), do których dzisiaj należy także King Kong, czy Pacific Rim. Po amerykańskiej wersji Rolanda Emmericha, fani długo czekali na powrót króla potworów i popkultury. Nowa Godzilla jest wysokobudżetowym dziełem reżysera Garetha Edwardsa, który mocno trzyma się japońskich pierwowzorów Podobnie jak w pierwszym filmie z 1954 roku, tak i we współczesnej części Godzilli, ludzkość stanie na skraju upadku cywilizacyjnego. Od zakończenia II wojny światowej dokonano wielu testów atomowych na Pacyfiku. Niestety natura nie jest siłą, którą da się kontrolować i niedługo później odpowiedziała na niegodziwość naukowców. W czasie morskich eksperymentów obudzono coś, co żyło głęboko w oceanicznej otchłani, a testy atomowe okazały się próbami zabicia obudzonego potwora. Przebudzona bestia stanie się pierwszym elementem prowadzącym do kompletnej zagłady naszego gatunku. Aby jednak uratować Ziemię, trzeba będzie nawiązać sojusz z jeszcze bardziej nieokiełznaną potęgą, nazywaną przez najstarszych mieszkańców japońskich wysp: Gojira.

Pokazy przedpremierowe filmu Godzilla na ekranach kin IMAX już 15 maja w całej Polsce. Regularne pokazy rozpoczynają się 16 maja.
Film będzie można zobaczyć również we wszystkich 31 kinach Cinema City w 2D i 3D przedpremierowo 15 maja. Regularne seanse – od 16 maja.

Szczegółowy repertuar na stronie www.cinema-city.pl

Tagi:     , ,

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl