Śląskie Trendy

Disco Pigs w Teatrze Rawa

15 listopada (w sobotę) o godz. 19 w Teatrze Rawa (Katowice, ul. Fryderyka Chopina 8) odbędzie się premiera spektaklu Disco Pigs. Spektakl zagrany zostanie również w niedzielę o tej samej godzinie. 

Świnica. Stare miasto. Ruiny, kominy, czerwone okna i szary tynk. Dziewięć osób na krzyż razem z właścicielem Disco-baru. Na parkiecie dziewczyna i chłopak. Świniak i Prosiak. Tańczą Piggy Dance. Prosiak ma tylko Świniaka. Świniak ma tylko Prosiaka. Są jak Bonnie and Clyde. Cała reszta wymięka.
PROSIAK „Plotkuje się o nas, patrzą podejrzliwie a my im prosto w oczy. Zobaczyliśmy dokładnie, co się dzieje i stworzyliśmy własny świat, własną rzeczywistość, w której Świniak i Prosiak to król i królowa. I lecimy przez to Miasto Klaunów, omijając wszystkich i wszystko, a jedyną rzeczą, która ma sens w tym absurdalnym świecie, jest Zabawa i Jeszcze Raz Zabawa!
Świniak spojrzał na mnie tak, jak wtedy, kiedy byliśmy niemowlakami i powiedział…
ŚWINIAK: Zabijmy to miasto. Zabijmy. Przecież jesteśmy kumplami, no nie?

Świeże. Mocne. Prawdziwe. – Głos Świnicy

Opowieść o dziewczynie i chłopaku, których łączy niezwykła przyjaźń i braterstwo dusz. To para buntowników sprzeciwiających się otaczającej, szarej codzienności. Dwie wyraziste osobowości, które nie chcą wtopić się w przygnębiający pejzaż swojego miasta. Dlatego uciekają w swój zamknięty, fikcyjny, wyobrażony świat i w nieustającą zabawę. Dlatego nie chcą nigdy dorosnąć, by nie stać się tacy jak ich rodzice; dlatego chcieliby wciąż obchodzić siedemnaste urodziny.

Spektakl w stylu Die Antwoord.

Spektakl powstał w koprodukcji z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz przy wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego.
Prawa autora do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja logo aditElżebieta Manthey.

Spektakl wystawiany na festiwalach: Lato w Malarni 2013 – Teatr Śląski w Katowicach, Rzeczywistość przedstawiona 2013 – Teatr Nowy w Zabrzu, M-TEATR 2014 – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie oraz Festiwal Słodko-Gorzki 2014 – Centrum Kultury w Lublinie.

/Disco pigs/
autor: Enda Walsh

autor przekładu: Peter Papiewski
reżyseria: Karolina Maciejaszek
scenografia: Anna Chadaj
światło: Maciej Dziaczko
obsada: Anuszka Konieczna, Grzegorz Sowa

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl