Śląskie Trendy

Design 32

25 lipca o godz. 17.00 w katowickim Rondzie Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy Design 32, na której zaprezentowane zostaną 32 prace dyplomowe studentów z publicznych uczelni artystycznych. Wystawa potrwa do 31 sierpnia.

Już po raz piaty organizowany jest projekt DESIGN 28 – czyli unikatowy w Polsce konkurs na Najlepszy Dyplomy Projektowy. W tym roku następuje zmiana nazwy projektu na DESIGN 32, gdyż już nie siedem, a osiem publicznych uczelni artystycznych pokazuje osiągnięcia swoich najlepszych dyplomantów. Od 2014 roku do grona dołącza bowiem Akademia Sztuki w Szczecinie.
32 dyplomantów z publicznych uczelni artystycznych walczyć będzie o zdobycie tytułu NAJLEPSZEGO DYPLOMU PROJEKTOWEGO!

Kto?
32 dyplomantów, wyselekcjonowanych przez swoje uczelnie. Projektanci z nieszablonowymi pomysłami i innowacyjnymi rozwiązaniami.
Skąd?
Najlepsze Dyplomy Projektowe z ośmiu publicznych uczelni artystycznych z Polski: Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Warszawy i Wrocławia, a także z Uniwersytetu Artystycznego z Poznania oraz, w tym roku po raz pierwszy, z Akademii Sztuki w Szczecinie.
Gdzie?
Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Rondo Sztuki
Kiedy?
25.07.-31.08.2014
Wernisaż: 25.07., godz. 17.00

W tym roku hasłem przewodnim projektu DESIGN 32 są zmysły. Design zaprojektowany przez tegorocznych absolwentów publicznych uczelni artystycznych odpowiada bowiem na potrzeby wszystkich zmysłów: jest estetyczny, funkcjonalny, wielowymiarowy, sensualny i robiony na miarę. Jak co roku, pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, jakie projekty zostały wytypowane do konkursu. Reprezentują one bardzo szerokie spektrum: od produktu, poprzez ceramikę, projektowanie ubioru, architekturę wnętrz do projektowania graficznego. Co roku Design 32 diagnozuje aktualny stan młodego projektowania w Polsce, warto więc zajrzeć na wystawę i zobaczyć jak wygląda przyszłość polskiego designu!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl