Śląskie Trendy

DeBeŚciak czyli XIII Dąbrowska Ściema Kabaretowa

W piątek, 13 marca rozpocznie się a skończy 15 największa pechowa kabaretowa impreza na Śląsku i Zagłębiu oraz jedyna w Polsce, gdzie konkursowe kabarety ocenia i nagradza tylko publiczność. Każda edycja jest podporządkowana jakiejś tematyce. Poprzednie lata to m.in. klimaty westernowe, żeglarskie, kosmiczne i operowe. Tym razem do Pałacu Kultury Zagłębia (Dąbrowa Górnicza, plac Wolności 1) nadchodzi totalny pech!

I tym razem liczba 13 dała o sobie znać! Pech, niedoróbki, złośliwość losu i rzeczy martwych to kolejne gwoździe całego programu. Teraz wszystko będzie możliwe. Nikt tak naprawdę nie wie czego się spodziewać. Być może nie dojedzie kabaret, może być tak że zaśpi akustyk albo znów wysiądą korki i pogrążymy się w pechowej ciemności. Kiedy czarny kot przebiegnie Ci drogę, przejdziesz pod drabiną albo nie zdążysz złapać guzika gdy zobaczysz kominiarza, nie przejmuj się! To nic w porównaniu z tym co zacznie się 13 marca w piątek.

Publiczność uprasza się o przynoszenie wszelkich rekwizytów i gadżetów, które mogłyby przynieść szczęście im samym i kabaretom. Mogą to być: nieprane skarpetki z podstawówki, szczęśliwe podwiązki ze studniówki, szczęśliwe długopisy, królicze łapki, proporce związkowe i inne. W przypadku bielizny lub innych części garderoby, zostanie wystawiona specjalna próżniowa gablota opatrzona napisem „biohazard”. Nie wiemy czy będzie szczelna ale na pewno będzie.

PROGRAM
piątek, 13 marca
start godz. 19.00

– kabaret DNO
– kabaret Jurki
przerwa
– kabaret Smile
prowadzenie kabaret DNO

sobota, 14 marca*
start godz. 16.00

– kabaret 7 minut Po
– kabaret Czwarta Fala
– kabaret K2
– kabaret NOC
– kabaret Weźrzesz
– kabaret Inaczej
– Karol Kopiec
prowadzenie kabaret DNO
* kolejność kabaretów przypadkowa

niedziela, 15 marca
start godz. 17.00

– koncert laureatów

debeściak

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl