Śląskie Trendy

DAISY DAYS w Pszczynie

DAISY DAYS – impreza łącząca pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej mające związek z osobą Księżnej Daisy, jej działalnością i ulubionymi zajęciami od piątku, 19 maja do niedzieli, 21 maja odbywać się będzie w Pszczynie.

DAISY DAYS to wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie przy współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury i Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Impreza na stałe wpisała się w pszczyński kalendarz w majowy weekend poprzedzający Dzień Matki.
DAISY DAYS składają się z kilkunastu wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie:
– OGRODY DAISY to wydarzenie organizowane we współpracy ze szkółkarzami z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
– MAJÓWKA KONNA w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.
– VON PROMNITZ TOUR to trasa koncertowa organizowana przez mieszkających w USA potomków rodziny von Promnitz – dawnych właścicieli Pszczyny. Od roku 2013 zagościła już na stałe w programie Daisy Days. Corocznie na pszczyńskim rynku posłuchać można wykonawców muzyki country, pop i rock.
– FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – wzdłuż ulicy Piastowskiej organizacje pozarządowe z terenu gminy Pszczyna prezentują swoją działalność i dorobek.

DAISY DAYS odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego. 

Pełen program Daisy Days znaleźć można na stronie: https://www.facebook.com/events/1295367493911487/?active_tab=discussion

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl