Śląskie Trendy

Czy mnie kochacie?

PREMIERA spektaklu „Czy mnie kochacie?”odbędzie się 19 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w na Scenie Teatru Śląskiego w Galerii Katowickiej.


Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa na pr@wielkiczlowiek.pl oraz odbiór zaproszeń w kasie teatru.

„Czy mnie kochacie?” to spektakl współ-śnienie, inspirowany tekstem Juliusza Słowackiego „Balladyna”, którego bohaterkami są znane z dramatu siostry. Tej historii nikomu nie trzeba przedstawiać, a jednak nie o maliny tu chodzi. W tym mglistym obrazie obiektem zbrodni staje się czystość i niewinność Aliny, hrabia Kirkor jest alegorią kapitalizmu i statusu społecznego, a Balladyna ofiarą własnego egoizmu vel ambicji. Witajcie w królestwie Goplany, usłanym wizją morderczej pogoni za atencją. Dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i konflikcie sumienia staje się tu karkołomnym snem o miłości, iluzorycznym pragnieniem szczęścia i uznania, w imię którego możemy sprzedać wszystko – zasady moralne i własną tożsamość. Sielskość ustępuje chorej rywalizacji, a piękny sen szybko przeradza się w koszmar. Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by być kochanym? I co, gdy okaże się, że to tylko sen?

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl