Śląskie Trendy

Czas Uliczników! Będzie ogień!

Rusza 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych w Gliwicach. Tym razem odbędzie się on od 3 do 26 lipca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy!

Wszystko rozpocznie się w samym sercu miasta – na gliwickim Rynku. Po raz kolejny festiwal otworzy zaprzyjaźniony z organizatorami zespół L’ombelico del Mondo. Będzie to show bębniarskie, które narobi trochę hałasu w mieście. Start imprezy, w piątek – 3 lipca, o godzinie 20:00. A dla tych, którzy nie zdążą usłyszeć zespołu w piątek, organizatorzy przewidzieli koło ratunkowe – w sobotę o godzinie 18:00 grupa wystąpi także w C.H. Forum.

Sobota to Juggling Days, czyli jedna z najbardziej kolorowych imprez podczas całego festiwalu. Park Chopina zamieni się w żonglerkę wszystkim, co popadnie, akrobacje na monocyklach, szczudłach, poweriserach i ulicznikowej trampolinie. Jak co roku organizatorzy proponują dwa dni tego wydarzenia. Dla zaprawionych w boju – gry żonglerskie, trial monocyklowy, wieczorny renegade w Fabryce Drutu. Dla mniej zaprawionych – szansa na oswojenie się z najróżniejszym sprzętem żonglerskim. Start – 4 lipca, godzina 12:00.

W niedzielę, 5 lipca, w sąsiedztwie Palmiarni Miejskiej od południa znów będzie można potrenować z kuglarzami, a wieczorem zobaczyć jak wygląda mistrzowski pokaz żonglerki w wykonaniu młodego Hiszpana Miguela Gigososa Ronda, który zaprezentuje swoje umiejętności w starej Fabryce Drutu o 20.00.

Te kilka wydarzeń to zaledwie jeden weekend podczas trwania festiwalu, a jest ich zdecydowanie więcej. W kolejny, Teatro Tatro ze Słowacji, podczas interaktywnego widowiska, przeniesie widzów w klimat zimowych igrzysk olimpijskich, a dodatkową porcję emocji zafunduje gliwicka grupa Muzikanty z dowcipnym koncertem „Kolędnicy”.

Ostatni weekend festiwalu będzie należał do grup kuglarskich i teatralnych z Hiszpanii i Holandii. W przedostatni dzień – 25 lipca, będzie można zobaczyć „Hamleta” w autorskiej technice podwodnych marionetek. Na finał, 26 lipca, w Parku Chopina ożyją instrumenty dęte, a w magiczny świat zainspirowany „Alicją w Krainie Czarów” zabierze widzów niemiecko-izraelski duet Adam Read i Fiodor Makarov.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie: www.ulicznicy.pl

@ 2015

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl