Śląskie Trendy

CYKL MUZA W ŚLĄSKIM: Stanisława Celińska – recital

„Piękny świat” – recital Stanisławy Celińskiej odbędzie się 10 maja (niedziela), o godz. 19.00, na Dużej Scenie Teatru Śląskiego w Katowicach. Czas trwania: 1 h 30 min. Bilety: 25 – 45 zł

Kiedy dojrzała kobieta, doświadczona i szukająca miejsca w nowej rzeczywistości, próbuje podsumować jakoś swoje życie, zadaje sobie pytanie: która z trzech wartości – Wiara, Nadzieja i Miłość – jeszcze jej pozostała? Jak zmierzyła się z pozostałymi? Czy udało jej się osiągnąć to, o czym marzyła?

Autorski recital Stanisławy Celińskiej to wybór piosenek z repertuaru tekstów Papuszy, Haliny Poświatowskiej, Jana Kochanowskiego czy Wisławy Szymborskiej. Obok nich znajdą się XVI-wieczne francuskie pieśni – czasem frywolne, innym razem melancholijne, ale zawsze z pazurem. Celińska bowiem bezpretensjonalnie rozprawia się z kobiecością. Nie tylko swoją, ale też tą stereotypową. W sposób poruszający, a czasem zabawny.

Stanisława Celińska to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny, przede wszystkim teatralnej, ale także muzycznej. Ta charyzmatyczna aktorka na stałe współpracuje z warszawskim Nowym Teatrem, gdzie występuje w głośnych spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego (m.in. „Burza”, „Anioły w Ameryce”, „(A)pollonia”, „Koniec” czy „Kabaret warszawski”), a jednocześnie z powodzeniem gra w takich widowiskach jak „Grace i Gloria” w reż. B. Augustyniaka (Teatr Mazowiecki w Warszawie) czy „Korczak” (reż. R. Skolimowski, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku). Jej płyta „Nowa Warszawa”, na której śpiewa najsłynniejsze szlagiery o stolicy w nowych aranżacjach, zdobyła Wdechę – nagrodę „Gazety Co Jest Grane” w kategorii Wydarzenie 2012 roku, a sama Celińska uzyskała w tym samym plebiscycie nagrodę publiczności jako Człowiek Roku.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl