Śląskie Trendy

Co się zaczyna… w Szybie Wilson

Coś się zaczyna – to tytuł wystawy Pawła Rubaszewskiego, którą zobaczyć będzie można od piątku w Szybie Wilson. Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00. Wystawa potrwa do 30 września.

Paweł Rubaszewski pracuje w różnej skali i w różnych materiałach, ale zawsze w głównym kręgu jego zainteresowań pozostaje człowiek. W swoich rzeźbach niezależnie od wielkości i materiału nawiązuje do tego, co jest w człowieku i w relacjach międzyludzkich trudne do nazwania, co zawiera się w kategoriach przeżyć, doznań lub doświadczeń. W jego twórczości znajdziemy i ironię, i smutek, i humor, ale przede wszystkim wiele ciepła i życzliwości dla drugiego człowieka.

Rzeźby Pawła Rubaszewskiego przedstawiają najczęściej chwilę zatrzymaną w czasie. Można powiedzieć, że mimo elementów surrealistycznych stanowią jakby stopklatki w czasie i kadry w przestrzeni. Samo nasuwa się wtedy stwierdzenie, że „coś się zaczyna…”

Tym razem artysta zaprezentuje niemal wyłącznie duże rzeźby. A że ostatnio coraz częściej pojawiają się w jego twórczości prace abstrakcyjne – również i na tej wystawie zobaczymy rzeźby, których istotę stanowi forma, faktura, światło i kolor.

GALERIA SZYB WILSON

ul. Oswobodzenia 1
40 – 403 KATOWICE

[publikacja: 7 września 2016]

Więcej informacji znaleźć można na facebookowej stronie wydarzenia.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl