Śląskie Trendy

CLEO na Finale WOŚP w Gliwicach

Minął rok od rekordowego finału, podczas którego zebraliśmy 159 278,22 zł. Czy pobijemy rekord? Mamy nadzieje że tak! Startujemy w niedzielę, 15 stycznia o godz. 12:30 na Rynku Starego Miasta a oficjalne otwarcie planowane jest na 13:00 i zostajemy na nim do 22:00.

Hasło przewodnie i cel zbiórki to: ratowanie dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Atrakcji nie zabraknie i w myśl hasła „dla każdego coś dobrego” będzie się wiele działo.

wosp-2017-plakat_www-1

W Gliwicach pojawi się ok 200 wolontariuszy z puszkami WOŚP-u. Będzie można ich spotkać w całym mieście oraz centrach handlowych Arena i Forum.

W centrum wydarzeń czyli na Rynku stanie duża scena na której pojawia się artyści znani i lubiani, ale także ci startujący do dużej kariery, co ciekawe wszyscy będą prezentować Gliwice.

A jako że nie samą muzyką człowiek żyje, będą pokazy sprawnościowe m.in. pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż, zatańczą Mażoretki Pantery. Zobaczymy japońską sztukę walki JUDO – Kataguruma, oraz pokaz działań służb mundurowych zorganizowany przez Team ASG Gliwice. Nie zabraknie motorów z Klubu WRM Gliwice.

To dla ducha a dla ciała? To co modne i zdrowe czyli food trucki! Kilka zaparkuje na płycie rynku i zaserwuje dania z całego świata. Nie zabraknie słodkości dla młodszych i starszych….

Swoje stoiska rozstawią organizacje pozarządowe i Samorząd Politechniki Śląskiej.

Nie zabraknie ciekawych licytacji, będą działa gliwickich Artystów i Darczyńców i wiele innych bardzo cennych przedmiotów m.in. koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z podpisami zawodników oraz specjalnie przygotowana koszulka Piasta Gliwice, także z autografami. Piłka tenisowa z autografem Agnieszki Radwańskiej, romantyczna kolacja dla dwojga w jednej z gliwickich restauracji, kurs prawa jazdy i wiele innych…

O godzinie 20:00 razem wyślemy światełko do nieba!

Nie może Was zabraknąć, pokażmy nasza dobra stronę. Gliwice razem!

Organizatorami Finału jest Stowarzyszenie GTW i gliwicki Hufiec ZHP.  Partnerem głównym imprezy jest Miasto Gliwice. Śląskie Trendy objęły patronat nad tym wydarzeniem. 

Wszelkie informacje o gliwickim finale na stronie fb/GTWGliwice i www.gtwgliwice.pl

Nasze gwiazdy:

CLEO

jedna z najpopularniejszych w naszym kraju wokalistek. Ale także autorka tekstów, malarka i projektantka mody. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTub i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.
Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill.
Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel „MY SŁOWIANIE” który stał się jednym z największych hitów radiowych. Wydana rok później płyta HIPER/CHIMERA która wyprodukował Donatan uzyskała status podwójnej platyny. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profil facebookowy zgromadził ponad 1 440 000 fanów a jej teledyski na YouTube wyświetlono ponad 150 milionów razy. Obecnie promuje wydany niedawno solowy album „BASTET”, na którym usłyszymy nowoczesny pop o amerykańskim brzmieniu jakie w Polsce jeszcze nie było!

REZERWAT

legendarna grupa rockowa założona w 1982 roku w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału Andrzej Adamiak – kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Zespół ma na swoim koncie blisko milion sprzedanych płyt długogrających i ponad milion składanek. Dotychczas Rezerwat wydał – nie licząc kompilacji – dwa autorskie albumy: „Rezerwat” (1984 r.) oraz „Serce” (1987 r.). Pochodzące z nich utwory, takie jak np.: „Obserwator”, „Zaopiekuj się mną’’, „Parasolki” czy ,,Kocha Ciebie niebo” uczyniły formację kultową już w latach `80 i `90. Cieszy się zresztą tym statusem do dzień. W maju 2016 miała miejsce premiera najnowszej płyty Rezerwatu zatytułowanej „Dotykaj” . Znalazło się na niej 11 premierowych utworów. Album ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Gliwiccy artyści:

LACERNA

Zespół założony w lipcu 2015, jednak w obecnym składzie koncertuje od listopada 2016. Wykonujemy autorski repertuar mocno osadzony w klasycznym gitarowym rocku, który trudno zaszufladkować. Autorskie teksty Ewy Seweryn (wokal) często skłaniają odbiorców do głębokich przemyśleń i refleksji. Muzyka tworzona przez Kamila Stępora (gitara basowa/wokal) i Michała Sternala (gitary) czerpie z twórczości takich składów jak Budgie, Heroes del Silencio czy Closterkeller. O niebanalną rytmikę i dynamikę dba Patryk Piszczek (perkusja) którego styl gry nawiązuje do Mike’a Portnoya. Gościnnie wspiera zespół skrzypaczka Olga Rduch, która dodaje magii do muzyki zespołu.

TotentON & Typy Typy

młoda gliwicka formacja, złożona z doświadczonych muzyków tworzących wcześniej kilka lokalnych składów (Jahoo, Dżentelmenels, Mom Bassa, Tata Pali, Minimum Masy, Lucky Loozers, Stasio, Beskrez), grająca muzykę w klimatach hip hop, funky, reggae. Zespół zadebiutował na Festiwalu Rub’N’Dub 2016 w Gliwicach, ale jego poszczególni członkowie mają na koncie występy na festiwalach w całej Polsce (Ostróda Reggae Fest, Reggae Na Piaskach, One Love, Bielawa Fest, Rock Na Bagnie, ReggaeDay, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Wake Up And Live), oraz supporty przed wieloma artystami jak Jah Mason, Dj Vadim, Herbalizer, O.S.T.R, Kaliber 44, Grubson, Jamal, Jafia Namuel, DAAB, Bakshish, Marika, Ocean, a nawet Perfect, Hey czy Tymon Tymański. Zespół Typy Typy zaprezentuje solowy materiał TotentON’a, w lekko eksperymentalnych wersjach.

Artyści  Agencja Artystycznej PASJArt

Agencja istnieje od 2013 roku i prowadzi działalność głównie koncertową, jednak istotną gałęzią działalności Agencji jest Akademia PASJArtu. Jest to miejsce umożliwiające dzieciom, młodzieży i dorosłym rozwijanie artystycznych pasji. Akademia oferuje lekcje indywidualne śpiewu, lub gry na instrumencie oraz innowacyjne zajęcia grupowe. Głównym filarem Akademii jest obecnie klasa śpiewu solowego Anny Pieszki.

Podczas Finału WOŚP wystąpi Anna Pieszka wraz z najbardziej utalentowanymi wokalistkami PASJArtu: Olą Szolc, Olą Rozmus i Asią Gabrysiak. Podczas ich recitalu będzie można usłyszeć znane przeboje muzyki rozrywkowej.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl