Śląskie Trendy

Chilloutowo i relaksacyjnie w Parku Tradycji

SCK – PARK TRADYCJI w Siemianowicach Śląskich zaprasza na „PODRÓŻ NA WSCHÓD”. W ramach wydarzenia, 6 lipca o godz. 18 zapraszamy na niezwykły koncert – MUZYKA SFER.

MUZYKA SFER to „relaksacyjna kąpiel w dźwiękach”. Projekt muzyczny łączący ze sobą kilka nurtów muzycznych pozwoli wszystkim widzom na chwilę relaksu, uspokojenia, odprężenia. Wyjątkowe połączenie brzmienia gongów i mis dźwiękowych z muzyką elektroniczną są niewątpliwym atutem tego oryginalnego występu. Dodatkowo, przed koncertem, zapraszamy państwa na prezentację: „Birma – kraj świątyń – zdjęcia i opowieści z podróży”.

 6 lipca, niedziela, SCK Park Tradycji, godz. 18.00


Wstęp bezpłatny
!!!

Z Maciejem Hanuskiem, autorem projektu „Muzyka sfer” rozmawia Marek Kołbuk

MK: Muzyka sfer – projekt niezwykły, wyjątkowy, nazywany czasem offowym. Ten wyjątkowy pomysł miał zapewne swoje źródło inspiracji.
MH: Źródeł inspiracji przed powstaniem projektu było wiele. Dwa największe to fizyka i muzyczny minimalizm. Wszystko zaczęło się od Petera Hessa, niemieckiego fizyka, który odkrył, że wiele instrumentów Dalekiego Wschodu gra w częstotliwościach, które odpowiadają rezonansowi ludzkiego ciała, stąd powstał pomysł wykorzystania mis i ich dźwięków do masażu ciała. Głównym celem metody masażu dźwiękiem jest zrelaksowanie i zharmonizowanie ludzkiego organizmu. Specyficzny dźwięk mis rozluźnia napięcia mięśniowe, uspokaja, wprowadza ład w naszych komórkach pobudzając je do aktywności, co przyspiesza procesy regeneracyjne. Muzyka sfer to projekt muzyczny, który łączy w sobie brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną. To próba znalezienia równowagi pomiędzy antykiem i współczesnością, pomiędzy brzmieniami archaicznymi i tymi, które dobrze znamy z naszych czasów.
MK: Jesteś jednoosobowo odpowiedzialny za Muzykę sfer?
MH: Tak, Muzykę sfer tworzę ja, grając na gitarze, komponując, będąc performerem.
MK: Muzyka elektroniczna – pierwsze skojarzenia mogą wielu zmylić – skierować w obszary muzyki kojarzonej z techno, drum’n’bassem.
MH: Nic bardziej mylnego. Określenie „muzyka elektroniczna” to obszerna nazwa obejmująca wiele nurtów i stylistyk. Jak każda forma sztuki ma swoje odmiany. Wielu z nas przecież słucha lub chociaż kojarzy dokonania formacji Kraftwerk czy też Jeana – Michela Jarre’a. Co więcej – Wasz wybitny siemianowiczanin, Józef Skrzek również posługuje się w twórczości muzyką elektroniczną. Muzyka sfer stylistycznie dotyka takich gatunków jak ambient, glitch, muzyka neoklasyczna, alternatywna. Przestrzeń i minimalizm, pojawiają się również ściany dźwięku i cisza.


PARK TRADYCJI

Siemianowice Śląskie

Ul. Orzeszkowej 12

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl