Śląskie Trendy

Chcą wybudować teatr obok domu

Niezwykły pomysł ma małżeństwo z Orzesza-Jaśkowic. Basia i Piotrek postanowili zbudować salę teatralną na działce obok własnego domu. Aby zrealizować swoje marzenie, rozpoczęli zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Niestety – z potrzebnych 30 000, udało im się uzbierać tylko nieco ponad 4 tys. Zbiórka kończy się 11 marca wieczorem.

– Ogłosiliśmy zbiórkę, która pomoże nam to szalone, aczkolwiek możliwe do zrealizowania marzenie spełnić. Obok własnego domu planujemy wybudować salę, która będzie służyła naszej działalności teatralnej i kulturalnej – wyjaśniają Basia i Piotrek. – Chcielibyśmy Cię prosić o pomoc. Nawet jeżeli nie możesz nas wesprzeć finansowo, to prosimy roześlij tę wiadomość dalej. Najważniejsze jest dla nas, aby dotarła do jak najszerszego grona osób. Dzięki ludziom tworzymy przestrzeń wokół siebie i dla nich chcemy działać oraz budować Dom z Jaśkowic!

Własna sala pozwoli małżeństwu w pełni realizować ideę Stowarzyszenia Teatralnego Dom z Jaśkowic, które aktywnie współtworzy życie kulturalne w Orzeszu, miasteczku znajdującym się na Śląsku, gdzieś między Katowicami a Rybnikiem. Jeśli jesteście ciekawi, co to za idea posłuchajcie sami ich opowieści.

Kim są?

Jakiś czas temu przeprowadziliśmy się z tzw. „dużego miasta” do Orzesza-Jaśkowic, miejscowości o której większość naszych przyjaciół nigdy wcześniej nie słyszała. Znajomi się trochę dziwili, ale nam się tu spodobało: dużo zieleni, lasy, cisza, rodzinny dom… Wraz z przeprowadzką pojawiło się poczucie więzi, zapuszczanie korzeni, plany o założeniu rodziny i czegoś jeszcze: teatru. Pierwszym krokiem było stworzenie Stowarzyszenia Teatralnego Dom z Jaśkowic. Od początku naszą ideą było realizowanie lokalnych projektów kulturalnych, teatralnych oraz naukowych w rodzinnej atmosferze domu, do którego zapraszamy naszych gości i przyjaciół. Mówiono nam: nie uda się, kto tu do was przyjedzie, po co w Orzeszu takie stowarzyszenie? Ale nam się udało. Spotkaliśmy wariatów takich jak my, którzy nie pytali po co to robimy. Wiedzieliśmy, że robimy to, ponieważ tak musimy – piszą na stronie zrzutka.pl

Link do ich ogłoszenia: https://zrzutka.pl/teatr-w-domu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl