Śląskie Trendy

Bytom w obiektywie – spacer i warsztaty fotograficzne

Bytom jest piękny, gdy spojrzysz w górę. 29 maja przyjdź na spacer po mieście połączony z warsztatami fotograficznymi. To jedno z wydarzeń w ramach akcji „Przerwa na Bytom”. Start o godzinie 10:00. Można się zapisywać.

Masz aparat lub nawet telefon robiący zdjęcia? Przyjdź na spacer fotograficzny po Bytomiu z przewodnikiem i profesjonalnym fotografem, który podpowie m.in., jak ustawiać kadr, wykorzystywać światło czy eksponować na zdjęciach ciekawe szczegóły. – Zapraszamy każdego, kto chce zobaczyć lub lepiej poznać Bytom od jego najbardziej fotogenicznej strony. Natomiast warsztaty przydadzą się każdemu, kto lubi fotografować i chciałby robić jak najlepsze zdjęcia – mówi Hanna Petters, dyrektor galerii handlowej Agora Bytom, która organizuje „Przerwę na Bytom”.

Jaka jest trasa spaceru? Prowadzi od pl. Kościuszki (przy galerii handlowej Agora Bytom) przez Rynek i najważniejsze place miasta: Klasztorny, Grunwaldzki, Akademicki, Słowiański i Sobieskiego, kończąc się z powrotem przy Agorze Bytom. –Będziemy zachęcać uczestników spaceru, żeby spoglądali w górę, na piękne wykończenia kamienic. Proponujemy tę trasę dlatego, że na placach budowano najciekawsze budynki Bytomia – mówi Tomasz Śmiałek, przewodnik, który poprowadzi spacer. Jak się zgłosić? Zapisać się można na wydarzeniu na Facebooku: „Fotograficzna Przerwa na Bytom”. Spacer rozpocznie się o godz. 10.00.

Spacer i warsztaty fotograficzne to nie koniec specjalnych wydarzeń „Przerwy na Bytom”. W ramach akcji codziennie do 12 czerwca do odebrania jest ponad 80 bezpłatnych wejściówek do: Opery Śląskiej, Teatru Górnośląskiego, Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark, Muzeum Górnośląskiego, Bytomskiego Centrum Kultury, kina Cinema City, Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika”, Klubu Muzycznego Pin-Up! oraz OSiR-u, Armada Golf Club, Laserhouse (laserowy paintball), Skarpy (ścianka wspinaczkowa) i Jatomi Fitness. Jak i gdzie zdobyć wejściówki? Wystarczy przyjść do punktu informacyjnego w galerii handlowej Agora Bytom z paragonem za zakupy za minimum 100 zł, 150 zł lub 200 zł (paragony nie łączą się). W każdej z tych kategorii dostępna będzie pula wejściówek do czterech różnych miejsc, a po ich wyczerpaniu dodatkowe „wejściówki pocieszenia” do CSW „Kronika” oraz na siłownię w Jatomi Fitness.

Honorowy patronat nad akcją „Przerwa na Bytom” objął Prezydent Miasta Bytomia.

 

Spacer fotograficzny w ramach „Przerwy na Bytom”:

  • 29 maja 2016 r. – godz. 10.00-13.00
  • Początek i koniec – pl. Kościuszki (przy Agorze Bytom)
  • Przewodnik – Tomasz Śmiałek
  • Fotograf (warsztaty) – Tomasz Zakrzewski
  • Zapisy – wydarzenie na Facebooku „Fotograficzna Przerwa na Bytom”

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl