Śląskie Trendy

Bytom w 39 kadrach

Ruszyła wystawa „Fotograficzna Przerwa na Bytom” w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. To 39 zdjęć wykonanych podczas spacerów fotograficznych po mieście. Uczestnicy szukali najciekawszych kadrów wiekowych kamienic, ulic, podwórek, zaułków i zabytków (m.in. kościół św. Jacka czy gmach IV LO). Zdjęcia można oglądać do 31 lipca.

W ramach „Przerwy na Bytom” odbyły się fotograficzne spacery trasą najważniejszych bytomskich placów (od pl. Kościuszki przez Rynek i place: Klasztorny, Grunwaldzki, Akademicki, Słowiański i Sobieskiego) oraz trasą bytomskich cmentarzy. Uczestnicy szukali najciekawszych kadrów wiekowych kamienic, ulic, podwórek, zaułków i zabytków (jak np. kościół św. Jacka czy gmach IV LO).

 Pomysł na takie odkrywanie Bytomia okazał się strzałem w dziesiątkę. Spacery zgromadziły maksymalną liczbę uczestników, w sumie ponad 100 osób. Z kilkuset ciekawych fotografii na wystawę wybraliśmy te, które pokazują Bytom od jego najbardziej fotogenicznej strony i intrygują oryginalnym spojrzeniem autorów – mówi Hanna Petters, dyrektor galerii handlowej Agora Bytom, organizatora akcji „Przerwa na Bytom”.

 Na wystawie znajdzie się łącznie 39 fotografii autorstwa 26 osób. Prace prezentują różnorodne spojrzenia na miasto. To zarówno szerokie perspektywy, charakterystyczne detale architektoniczne, jak i zdjęcia zaskakujące kadrem, przyciągające światłem lub kolorami. Jedna z najciekawszych kompozycji przedstawia Bytom jako osobną planetę. Fascynujące fotografie Bytomia będzie można oglądać do 31 lipca w Galerii na Poziomie w galerii handlowej Agora Bytom. Wstęp wolny.

Więcej informacji znaleźć można TU.

[publikacja 6 lipca 2016].

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl