Śląskie Trendy

Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na kolejną, wyjątkową premierę w sezonie 2015/2016. Tym razem zapraszamy na spektakl dramatyczno-muzyczny poświęcony najbardziej legendarnej gwieździe piosenki francuskiej – Edith Piaf.

Nazywana wróbelkiem, maleńka kobieta o wielkim głosie. Gwiazda na międzynarodową skalę. O jej życiu krążyły legendy, ale do dziś wiele faktów z jej biografii pozostaje owianych tajemnicą. Ludzie kochali ją nie tylko za jej talent, ale także za bogate życie uczuciowe. Emocje nie mniejsze niż jej piosenki, wzbudzali kolejni kochankowie i mężowie. Jej śmierć pogrążyła Francję w żałobie, a na jej pogrzeb przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Jej twórczość stała się klasyką żywą do dziś, inspirującą kolejne pokolenia artystów.

W naszym spektaklu nie tylko odsłonimy historię życia Piaf, ale przede wszystkim zaprezentujemy nowe wykonania największych przebojów francuskiej artystki: „La vie en rose”, „Milord”, „La Foule”, „Hymne à l’amour” czy „Non, je ne regrette rien”.

W rolę Piaf wcieli się legenda śląskich scen muzycznych i dramatycznych – Elżbieta Okupska. Uwielbiana przez publiczność, nazywana aktorką totalną, zagrała między innymi w kultowych przedstawieniach Teatru Rozrywki: „Opera za trzy grosze”, „Cabaret”, „Skrzypek na dachu”,
„The Rocky Horror Show”, „KRZYK według Jacka Kaczmarskiego” czy „Madame Therese”. Jej talent można było podziwiać również na deskach Teatru Korez, Gliwickiego Teatru Muzycznego czy Teatru Dzieci Zagłębia. Z powodzeniem wystąpiła w filmach: „Wojaczek” i  „Angelus” Lecha Majewskiego, „Czeka na nas świat” R. Krzempka, „Biała sukienka” M. Kwiecińskiego, „Nie kłam kochanie” P. Wereśniaka, a także w niezwykle popularnym serialu „Boża podszewka”. Elżbieta Okupska jest laureatką aż czterech Złotych Masek – najważniejszych nagród teatralnych województwa śląskiego, Nagrody Prezydenta Miasta Chorzowa w dziedzinie kultury, otrzymała również Brązowy Medal „Zasłużony dla Kultury GLORIA ARTIS”, przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od lat zachwyca publiczność, tworząc niezapomniane role.

Spektakl reżyseruje Waldemar Patlewicz, odpowiedzialny za sukces takich teatralnych hitów jak: „Testosteron” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, czy „Kolega Mela Gibsona” w Teatrze Korez, na co dzień związany z katowickim oddziałem Telewizji Polskiej.

„Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf” będzie fascynującą opowieścią o kobiecie, którą znali wszyscy, ale tak naprawdę chyba nikt do końca jej nie poznał. O kobiecie, która całe życie pragnęła tylko jednego – miłości. O kobiecie, która ciągle była samotna, mimo, że kochali ją wszyscy.

Prapremiera spektaklu „Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf” odbędzie się 11 grudnia (brak biletów), na tydzień przed setną rocznicą urodzin gwiazdy. Patronat nad spektaklem objęli: Anna Krasuska-Terrillon, Konsul Honorowa Francji w Katowicach oraz Damian Bartyla, Prezydent Bytomia.

Pozostałe terminy spektakli:
12 grudzień 2015, godz. 19:00 (sobota)
13 grudzień 2015, godz. 19:00 (niedziela)15 stycznia 2016 (piątek)
16 stycznia 2016 (sobota)
17 stycznia 2016 (niedziela)

Bilety do kupienia na stronie Teatru.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl