Śląskie Trendy

Budownictwo niemal Zero Energetyczne

– to temat przewodni 55 Międzynarodowych Targów Budownictwa i Strefy Dobrych Wnętrz „Twój Dom 2019”, które odbędą się w Bielsku – Białej,  w dniach 15 – 17 marca 2019 r.


Wydarzenie to jest największym w południowej Polsce spotkaniem branży budowlanej, swoim zasięgiem obejmujące, także region pogranicza polsko-czesko–słowackiego.
Organizowane są od 28 lat, cieszą się dużym prestiżem, uznaniem i renomą w oczach Wystawców i odwiedzających je osób.  Ich misją jest upowszechnianie nowoczesnych materiałów i technik budowlanych, przyjaznych dla środowiska, a także promowanie efektywności energetycznej w budownictwie.

W tej edycji zasięg targów został poszerzony  o rynek ukraiński. Na targach będzie prezentowana ekspozycja firm z tego kraju chcących nawiązać kontakty handlowe z firmami polskimi.

W tym celu jest zorganizowane na targach Forum polsko-ukraińskie (w pierwszym dniu targów).

Tematem przewodnim targów jest „Budownictwo niemal Zero Energetyczne”.

Formuła targów została rozbudowana  o Strefę Dobrych Wnętrz, w której udział biorą firmy mające ofertę wpisującą się w ten temat (m. in. pracownie aranżacji wnętrz, meble, kuchnie, płytki, żaluzje, tapety, oświetlenie, podłogi, artykuły dekoracyjne  itp.).

 

Wydarzenia i atrakcje targowe.i wydarzenia targowe:  

►  Strefa Dobrych Wnętrz – jest to ekspozycja firm proponujących m. in. aranżację wnętrz, wyposażenie,

Tutaj można będzie zaczerpnąć inspiracje na piękne wnętrza salonu, łazienki, kuchni   czy sypialni.

Niepowtarzalna ekspozycja, z którą warto się zapoznać.

 

►  Forum Biznesu Polska – Ukraina
Celem Forum jest spotkanie przedstawicieli polskich i ukraińskich firm działających w branży budowlanej (produkcja, handel, usługi wykonawcze) mającym  na celu zapoznanie się z  warunkami współpracy gospodarczej między obu krajami .

Biorące udział w Forum firmy ukraińskie są zainteresowane zakupem  i importem materiałów budowlanych oraz materiałów z branży  wykończenia wnętrz.
Forum odbędzie się w dniu 15 marca br. (pierwszy dzień targów) od godz. 11.30 w Sali Konferencyjnej na terenie targów. Wstęp bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

 

►  Seminarium dla budujących lub planujących budowę na temat; „DOM CIEPŁY I PRZYJAZNY”.    Celem Seminarium jest ułatwienie  inwestorom realizację budynków o niemal zerowym zużyciu energii  nZEB  według nowych zasad obowiązujących dla wszystkich nowych obiektów od 2020 r.  Wstęp bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

 

►  Pokazy Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.
Porady specjalistów robót wykończeniowych, fachowe doradztwo, pokazy prawidłowej aplikacji fug epoksydowych i cementowych, systemów hydroizolacji pomieszczeń mokrych oraz systemów  tarasowych.
Pokazy, porady, doradztwo i konsultacje  będą się odbywać każdego dnia non stop na stoisku Stowarzyszenia, które jest usytuowane na Antresoli Hali Wystawowej.

 

►  Klub Małego Budowlańca
Tutaj będzie można pozostawić swoje pociechy,  gdzie pod okiem fachowych instruktorów mogą  one rozwinąć m. in. umiejętności planowania działań twórczych, usprawnić swoje manualne zdolności poprzez warsztaty  budowania małych domków. W międzyczasie spokojnie można zwiedzić stoiska targowe.

 

Informacje targowe:

 

 • Targi będą się odbywać w Hali Wystawowej  w Bielsku-Białej  pod Dębowcem, przy ul. Karbowej 26

w dniach 15 – 17 marca br
●   Będą udostępnione do zwiedzania:
piątek i sobota (15 i 16 marca) w godz. 10.00 – 18.00,  – niedziela (17 marca)  od godz. 10.00 do 16.00.
●   Bilet wstępu jest w cenie  10 zł. Grupy zorganizowane – wstęp bezpłatny.

 • E-bilet –  bezpłatne wejście na targi. Do pobrania ze strony internetowej targów.
  ●   Katalog Wystawców – koszt 5 zł (w punktach kasowych). Zawiera spis firm, wykaz ofert i wiele  przydatnych informacji.
  ●  Udział w targach będzie brało ok. 250 firm polskich i zagranicznych z szeroko pojętej branży
  budowlanej, wyposażenia wnętrz, techniki grzewczej, instalacyjnej, oświetleniowej  oraz z branży OZE.
  ●   Pow. wystawiennicza – ok. 5 000 m² w Hali i 1500 m² na terenach zewnętrznych.
  ●   Zapewniamy bezpłatne parkingi obok Hali Wystawowej.

 

Dla budujących, remontujących lub urządzających dom, mieszkanie oraz aranżujących ogród i  przydomowe otoczenie to niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu porównać wiele ofert, pomysłów,  rozwiać wątpliwości, zaczerpnąć informacji i inspiracji, skorzystać z rabatów targowych. Na targach będzie można znaleźć  pomysły na ciepły i oszczędny dom.

 

Organizatorem targów jest Biuro Promocji i Wystaw Astra.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie Państwo na www.targibielskie.pl

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia tego wydarzenia.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750