Śląskie Trendy

Bokka w CK Wiatrak!

Koncert promujący najnowszą płytę zespołu: „Don’t kiss and tell” odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lutego 2016 w zabrzańskim „Wiatraku”. Start: godz. 20.

BOKKA to bez wątpienia najbardziej niezwykły debiut roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię.
Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI.
Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.
Świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie (np. znakomity portal Pitchfork), wyprzedana debiutancka trasa koncertowa w Polsce w salach 800+, zaproszenia na festiwale (m.in. Open’er,Tauron Nowa Muzyka, Audioriver,
Free Form Festival, GoodFest, The Great Escape (UK), Reeperbahn Festival (DE), to niezwykłe osiągnięcia jak na pierwszy okres działalności formacji.
Pierwszy singiel BOKKI „Town Of Strangers” został zmasterowany w Londynie przezsłynną Mandy Parnell, od lat współtworzącą brzmienie płyt Bjork, Sigur Ros, Little Dragon, Depeche Mode, Paula McCartneya, etc., a teledysk na You Tube ma już ponad 3 miliony odsłon.
W tym roku zespół gościł na festiwalach takich, jak Orange Warsaw Festival, Colours of Ostrava (CZ), czy Positivus Festival (LV) oraz ma za sobą koncerty w zagranicznych klubach, m.in. A38 w Budapeszcie, Ancienne Belgique w Brukseli, czy Palac Akropolis w Pradze.
Premiera drugiego albumu pt. „Don’t Kiss And Tell” odbyła się 2 października tego roku. Obecnie zespół odbywa trasę promującą drugi album, podczas której zaplanowane są koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Bilety:
30 – przedsprzedaż
40 – w dniu koncertu

Start godz: 20:00
Wejście do klubu od 19:30

Tagi:     , ,

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl