Śląskie Trendy

Bicie rekordu Guinnessa w Przejeździe Alfa Romeo

1 maja pod Europę Centralną zjedzie kilkuset Alfistów, którzy podejmą próbę Bicia Rekordu Guinnessa w przejeździe Alfa Romeo.

Ile Alf musi pojawić się pod Europą Centralną, żeby pobić rekord?Poprzedni rekord należy do klubu Alfa Romeo Gadjah Krasu  ze Słowenii i wynosi 526 pojazdów. Został on ustanowiony w maju 2012 roku. Lecz Alfiści z całej Polski i Europy, którzy pojawią się 1 maja w Gliwicach przy Centrum Handlowym Europa Centralna nie ograniczą się do bicia rekordu sprzed trzech lat, a spróbują przekroczyć liczbę 678 samochodów tworzących najdłuższą kolumnę aut w ruchu jednej marki, którą 17 lipca 2010 roku w Poznaniu utworzyli posiadacze Renault – mówi Remigiusz Palus, założyciel Klubu Alfa Romeo Górny Śląsk oraz pomysłodawca i współorganizator Bicia Rekordu Guinnessa w przejeździe Alfa Romeo.

To efektowne motoryzacyjne wydarzenie postanowił zorganizować Klub Alfa Romeo Górny Śląsk z okazji  105-lecia marki. Zainteresowanie biciem rekordu przerosło oczekiwania organizatorów – pod koniec marca swój udział w imprezie zgłosiło 1165 posiadaczy Alf! Rejestracji internetowej swoich samochodów można dokonywać nadal, do 25 kwietnia. Regulamin wydarzenia i niezbędne informacje można znaleźć na www.ar-gs.pl  oraz fanpage’u www.facebook.com/AlfaRomeoGornySlask. Trasa przejazdu zostanie podana do wiadomości około 26 kwietnia.

Dlaczego właśnie Alfa Romeo? – pytamy Remigiusza Palusa. – Może dlatego, że samochody tej marki są przepiękne i z charakterem, a może dlatego, aby łamać stereotypy o awaryjności tej marki – wylicza. Wyjaśnia również, dlaczego na bicie rekordu wybrane zostały Gliwice. – Podobnie, jak w przypadku marki, chcemy zmienić postrzeganie śląskich miast. Chcemy na przykładzie Gliwic pokazać, że nasze miasta są piękne a Ślązacy są gościnni i potrafią organizować wspaniałe imprezy motoryzacyjne, a przede wszystkim chcemy udowodnić, że w aglomeracji śląskiej drzemie ogromny potencjał na organizację takich wydarzeń jak bicie Rekordu Guinnessa , ponieważ Śląsk to dziś już nie tylko kopalnie i huty, ale również poważny gracz na rynku automotive, bogaty w zabytki i współczesną architekturę nieustannie rozwijający się region.

1 maja na terenie przy Europie Centralnej uczestnicy pojawiać się będą już od 7.30. Rejestracja Alfistów  zakończy się o godz. 10.00. Samochody wyjadą w trasę o godzinie 13.00. Organizatorzy nie zapomnieli również o dodatkowych atrakcjach – na parkingu przy EC będzie można podziwiać perełki Alfa Romeo, zarówno nowe modele, jak i te z długą historią. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, wśród których jest przejazd z wicemistrzem Polski w rajdach Górskich, Przemysławem Ozimkiem. Wydarzenie będzie nagrywane przez telewizję z ziemi i z powietrza – za pośrednictwem dronów. Pozostałe atrakcje do końca pozostaną niespodzianką.

Zapraszamy – nie tylko Alfistów – 1 maja pod Europę Centralną. Warto stać się świadkiem takiego wydarzenia.

@HydeParkNews

alfa

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl