Śląskie Trendy

Biblioteka na plaży

Na plaży głównej jeziora Pogoria III (Dąbrowa Górnicza, ul. Malinowe Górki), w piątek, 17 czerwca, w godzinach – 15:00 – 21:00 swoimi literackimi skarbami kusić będzie biblioteka na plaży.

Amatorzy ciepła, przyjemnej bryzy i piasku ponownie będą mogli rozkoszować się lekturą podczas niebanalnej imprezy „Biblioteka na plaży”. Podobnie jak w roku ubiegłym dąbrowska książnica pojawi się w jednym z najchętniej odwiedzanych i rekreacyjnych miejsc w naszym mieście – plaży miejskiej Pogoria III.

Na scenie zagości m.in. Jacek Fedorowicz i Mietek Bieniek. Muzycznym akcentem wydarzenia będzie finał Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej Sing Up Festival! Wystąpią młodzi wokaliści i zespoły z naszego rejonu, a w godzinach wieczornych czas umili Wolna Grupa Bukowina. Na plaży towarzyszyć będą nam wystawy fotografii Krzysztofa Gawrona, Jana Wątrobińskiego i Joanny Bondyry. Standardowo zagości też Czytelnia pod Chmurką wraz z leżakami i literackim asortymentem oraz liczne gry, zabawy i konkursy dla całej rodziny. Najmłodsi poznają też Łatka Wąchatka – bohatera spektaklu teatralnego.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych impreza zostanie przeniesiona do Biblioteki Głównej MBP (ul. T. Kościuszki 25).
Projekt finansowany jest przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl