Śląskie Trendy

BEK – nowa propozycja BeCeKu

Skecz klasyczny, monolog estradowy, piosenka niekoniecznie z tekstem, parodie, wstawki taneczne do muzyki lub nie, ale przede wszystkim – improwizacja kabaretowa, dialog z publicznością.

 To właśnie BEK, czyli Bytomska Edukacja Kabaretowa, która odbędzie się 7, 8 października w Bytomskim Centrum Kultury.

 W drugi weekend października pojawią się Kabaret Czesuaf, Kabaret PUK, Grupa Improwizacyjna AD-HOC oraz Wojciech Tremiszewski.

Wystąpią:

Kabaret Czesuaf – profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w dobry humor. Oferują dobre żarty, zgrabne puenty oraz piosenki z dobrym tekstem i nienachalnym wokalem. W cenę wliczone 10-letnie doświadczenie sceniczne, zadowolenie klienta oraz niebanalna uroda zespołu.  Uwaga – bisy gratis!

https://www.youtube.com/watch?v=E9mhk_m_Et8

http://czesuaf.art.pl/index.php?s=news

Kabaret PUK powstał w 2008 roku, w Krakowie. W szybkim tempie skradł serca widzów zarówno w Krakowie jak i w Polsce. Podczas siedmiu lat działalności PUK zdołał zawojować najważniejsze festiwale kabaretowe w Polsce: PAKA, Ryjek, Lidzbarskie Wieczory Humory        i Satyry, a także wziąć udział w prestiżowych realizacjach telewizyjnych: Zielonogórska Noc Kabaretowa, Rybnicka Jesień Kabaretowa czy Kabaretowa Noc Listopadowa.
Humor Kabaretu PUK można określić jako mieszankę absurdu, czarnego dowcipu i tematów damsko-męskich. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie! Najlepszą rekomendacją dla utalentowanych kabareciarzy jest to, że grając regularnie w Krakowie od siedmiu lat mają stałą widownię, która śledzi ich poczynania i przychodzi na występy.

https://www.youtube.com/watch?v=slTu_AG0m00

www.kabaret-puk.art.pl

Grupa AD HOC powstała w październiku 2008, jest jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie, na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów.

Wieczór Komedii Improwizowanej: Każdy spektakl składa się z około 15 różnorodnych, improwizowanych form (gier i piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i widzowie, biorąc aktywny udział w przedstawieniu i mając pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie.

Zaletami takich występów są:
-niepowtarzalność- widz ma świadomość unikalności występu- nie jest możliwe powtórzenie go po raz drugi;
-energetyczność- improwizacja jest bardzo żywą dziedziną kabaretową, zarówno dla kabareciarzy jak i widzów;
-interaktywność- widownia podając sugestie decyduje na jaki temat ma być scena, kto ma w niej wystąpić etc.

Improwizacja z gościnnym udziałem Macieja Stuhra i Mikołaja Cieślaka (Kabaret Moralnego Niepokoju):
http://www.youtube.com/watch?v=qK1B-DRi80s

www.adhoc.art.pl
www.facebook.com/grupa.adhoc

Na BEK – u gościem Grupy będzie Wojciech Tremiszewski, czyli improwizator, aktor, dowcipas i figlarz. Niegdyś członek Kabaretu Limo. Niegdyś Warren w „Spadkobiercach”. Obecnie improwizuje z Peletonem i W Trzech Osobach oraz gra Mickiewicza w swoim monodramie. Prowadzi też warsztaty i rower. Życzy wszystkiego najlepszego.

CZAS:

7 października (piątek), godz. 19.00, Kabaret Czesuaf Kabaret PUK

8 października (sobota), godz. 19.00, Grupa Improwizacyjna AD-HOC

MIEJSCE:

BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1, Sala To-Tu

BILETY:

7 października (piątek), 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu prezentacji

8 października (sobota), 20 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu prezentacji)

karnet na dwa dni: 35 zł (przedsprzedaż) /50 zł (w dniu prezentacji)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl