Śląskie Trendy

Bebok Papiok, industrial i eko warsztaty

W sobotę 29 października o godz. 12.00 w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach (ul. Lipowa 1), formacja Lufcik na korbkę przedstawi berybojkę „Przygody małego Beboka Papioka”. Papiok to niesforny stworek, zamieszkujący gliwicką Fabrykę Drutu wraz z jej duchem opiekuńczym Piecuchem. Pewnego razu wykonywanie codziennych obowiązków w fabryce zakłóca Frelka, która z jakiegoś powodu chce się rozprawić z dowcipnym Papiokiem. Czym zawinił dziewczynce ten mały straszek? Opowieść przybliża także widzom początki industrializacji na Śląsku, a w jej tle pojawia się duch Johna Baildona, pół-Szkota, pół-Hanysa.

Po spektaklu (ok. godz. 13:00/13:30) przygotowano warsztaty kreatywnego rozwoju, które odkryją zdolności manualne oraz wyobraźnię i wrażliwość estetyczną dzieci, wykorzystując różne materiały i techniki plastyczne – z naciskiem na te ekologiczne, recyklingowe. Maluchy będą mogły zrealizować swoje pomysły na wykonanie pamiątki, inspirowanej treścią spektaklu.

Warsztaty nawiązują do akcji „Debata o lepsze powietrze”, organizowanej obecnie przez CH Forum we współpracy m.in. z Polski Alarm Smogowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Fundacją Napraw Sobie Miasto.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W imieniu aktorów organizatorzy proszą o punktualne przybycie. Podczas wydarzenia dzieci będą pod opieką animatorek z pedagogicznym przygotowaniem.

Wszystko – jak zawsze – odbędzie się w Scenie FORUM na I p.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750