Śląskie Trendy

Beata Kozidrak z zespołem BAJM – w październiku

Zapraszamy na wyjątkowy i niezapomniany koncert z okazji 35-lecia Beaty i Bajmu. Jest to koncert trwający pełne dwie godziny. Pierwsza godzina jest bardzo nastrojowa – Bajm gra akustycznie, a Beata między innymi wykonuje utwory, które z różnych powodów nie były jeszcze prezentowane publicznie. Bajm zagra w zabrzańskim DMiT 11 października.
Dla naszych Czytelników mamy bilety na to wydarzenie. Aby wziąć udział w losowaniu, należy na adres konkursy@slaskietrendy.pl wysłać odpowiedź na pytanie: jaką nagrodę otrzymała w tym roku Beata i Bajm z rąk ministra kultury? Na odpowiedzi czekamy do końca września.

Druga godzina jest bardzo energetyczna. Usłyszymy największe hity i kilka niespodzianek.

BAJM –

• Jeden z najlepszych polskich zespołów pop-rockowych założony w Lublinie w 1978 r. przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. 35 lat na scenie.

• Nazwa grupy powstała od pierwszych liter imion założycieli.

• Drogę do kariery otworzyła zespołowi nagroda w koncercie debiutów Festiwalu w Opolu w 1978 r. Bajm zajął tam drugie miejsce za piosenkę „Piechotą do lata”.

• Zespół wydał 14 płyt. Każda z nich okryła się złotem bądź platyną. Teksty do wszystkich piosenek napisała Beata Kozidrak.

• Pierwszy album grupy zatytułowany BAJM przyniósł przeboje cieszące się wielką popularnością do dziś: „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni”, „Co mi Panie dasz?”.

• 14. płyta zespołu BLONDYNKA ukazała się w marcu 2012 r. Tak o albumie opowiada sama Beata:

– Wiosna to taki czas, kiedy odkrywamy swoje życie na nowo. Zaczynamy marzyć, wierzyć i planować. Właśnie dlatego ta pora roku wydawała mi się idealna, aby oddać w Wasze ręce tak bardzo osobistą dla mnie płytę. Moje teksty są o mnie, ale dedykuję je wszystkim kobietom, niezależnie od tego, ile mają lat, czy są szczęśliwe, czy nie. Mam nadzieję, że nasza muzyka będzie dla Was ukojeniem i inspiracją.

• BAJM ma na koncie trzy miliony sprzedanych płyt. Zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. W 2005 r. Beata odebrała Złotego Słowika za całokształt twórczości na Festiwalu w Sopocie.

• Zespół koncertował w całej Europie, USA, Kanadzie i Wietnamie. Do tej pory dał ponad 5 000 koncertów.

• Wśród największych przebojów grupy wymienia się piosenki: „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Małpa i ja”, „Jezioro szczęścia”, „Nagie skały”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Myśli i słowa”, „Noc po ciężkim dniu”, „Wiosna w Paryżu”.

• Od 20 lat BAJM gra w składzie: Beata Kozidrak – vocal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa. W 2000 r. do zespołu dołączyła Maria Dobrzańska, która gra na instrumentach klawiszowych.

Bilety w cenie 70, 80, 90, 100, 120 oraz 130 złotych do nabycia w kasie DMiT lub on-line.

Bajm_grafika_35_lat

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl