Śląskie Trendy

Baśniowa kraina w Europie Centralnej

Do krainy pełnej czarów i baśniowych opowieści w bożonarodzeniowym klimacie zaprasza w najbliższy weekend, 13 i 14 grudnia, gliwicka Europa Centralna. Od 6 grudnia działa tam także Jarmark Świąteczny

Na dobre rozpoczęliśmy już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Po wizycie świętego Mikołaja i jego wyjątkowej wiosce pełnej twórczych warsztatów, w której razem z naszymi gośćmi pracowali także piłkarze Piasta Gliwice, zapraszamy na spotkanie w najprawdziwszej bajkowej krainie. Razem z aktorami zaprosimy naszych najmłodszych gości do różnego rodzaju aktywności związanych z najpiękniejszymi dziełami literatury adresowanymi do dzieci. Nie zabraknie także propozycji, dla tych, którzy będą chcieli postawić na aktywność.

Dla poszukujących wyzwań nasi animatorzy przygotowali przedświąteczny kącik gier i zabaw. Na specjalnym stanowisku nie zabraknie konkursów zręcznościowych. Wśród nich rzut śnieżkami do celu, taniec z kulą śniegu, czy różnorodne wyzwania sprawnościowe. Swoich sił będzie można także spróbować w wyjątkowej szkółce szczudlarskiej oraz w Szkole Mikołajowego Rzemiosła. Tam wspólnie ze Śnieżynką na najmłodszych czeka wiele artystycznych wyzwań, którymi potem będzie można udekorować rodzinną choinkę, czy wigilijny stół. Nie zabraknie także przedświątecznego mini disco, które porwie do zabawy dzieci w wieku 3-7 lat. Początek w sobotę i niedzielę o godz. 17.00 na piętrze restauracyjnym.  13 i 14 grudnia Europa Centralna zaprasza także do udziału w interaktywnym przedstawieniu realizowanym w kontakcie z publicznością. W projekcie artystycznym „Trzej Mikołajowie” będzie można poznać różne spojrzenia nie tylko na sylwetkę Świętego, które kochają wszystkie dzieci. Będzie to także okazja do rodzinnych rozmów i dyskusji na temat wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. O sympatię publiczności będą zabiegać: Mikołaj Serce, Mikołaj Popcorn oraz Mikołaj Rózga, którzy kolejno zaprezentują się na scenie oraz zmierzą się z różnego rodzaju konkurencjami, m.in. przechodzeniem przez komin.

Do 23 grudnia w Europie Centralnej działa także Jarmark Świąteczny. Można zakupić na nim nie tylko smakowite wiktuały, w tym góralskie sery, czy zdrowe soki i syropy owocowe. Na stoiskach ukrytych w bożonarodzeniowych domkach czeka także wiele inspiracji związany z dekoracjami bożonarodzeniowymi, czy prezentami, a także ozdoby i biżuteria wykonywane ręcznie.

Jeszcze przed świętami odbędą się także projekty wspierane w ramach Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej. Już 10 grudnia do udziału w swoim projekcie mieszkańców Gliwic zaprasza Szkolny Klub Wolontariusza przy gliwickim VII LO. Podczas wyjątkowego kiermaszu będą zbierane pieniądze dla dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach. Najmłodsi uczestnicy będą mieli okazję napisać list do świętego Mikołaja, wykonać kartkę świąteczną i udekorować pierniki. Punktem kulminacyjnym będzie wizyta świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Z kolei nie tylko mieszkańców Szobiszowic zapraszamy 20 grudnia w godz. 12:30-15:30 na specjalny Jarmark. Podczas akcji nie zabraknie domowych specjałów, wspólnego kolędowania, wizyty świętego Mikołaja, malowania figurek woskowych oraz konkursów dla najmłodszych. Na spragnionych sportowych emocji czeka już w sobotę 13 grudnia turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-14 w futsalu. Na hali w Sośnicy od godz. 10:15 będą rywalizować młodzi ludzie z Zabrza, Gliwic, Rudy Śląskiej, Bochni, Pyskowic. Mecz finałowy o godz. 17:00.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl