Śląskie Trendy

Bały House Opening – muzyka w tunelach

Tunele starych kolejowych mostów w miejscu, które stanowić miało największy węzeł kolejowy w tej części Europy już po raz drugi służyć będą za scenerię imprezy nakręcanej przez DJ-ów, z muzyką housową w tle. Najbliższa odsłona Bały House Opening odbędzie się 2 sierpnia w Pyskowicach. Planowana jest również kolejna, która zagości w tym na poły undergroundowym, na poły industrialnym miejscu 13 września.

– Naszym zamiarem było stworzyć taką imprezę, której ludzie nie mogą się doczekać. I bynajmniej nie z powodu potrzeby wyjścia i odreagowania, ale dla klimatu, który jest uzależniający i daje taką moc, że chce się tutaj wracać za każdym razem – mówi  Kamil Kołodziej, Manager Projektu. – Gramy radosną, żywą muzykę house połączoną z najróżniejszymi dźwiękami i wokalami. Atmosfera jest niesamowita to trzeba zobaczyć i przeżyć na własnej skórze. Ta muzyka sprawia, że uśmiech pojawia się sam na twojej twarzy i nie wiesz dokładnie czemu, ale zauważasz, że coś się w tobie zmienia na coś pozytywnego, czego pragniesz ciągle więcej – dodaje.

Imprezę nakręciła agencja eventowa Pozytywne Brzemienie. Jej zamiarem była zmiana reakcji ludzi, którzy ciągle narzekają i są niezadowoleni. – Naszym sposobem na to jest wyjątkowa muzyka, świetny klimat oraz pozytywni, zakręceni ludzie – mówią organizatorzy. – Pragniemy wytworzyć synergię między DJ-ami a uczestnikami imprez. Zapraszamy DJ-ów, którzy bawią się muzyką, wkładają w nią mnóstwo pasji i te emocje przelewają na ludzi.

Bały w Pyskowicach koło Gliwic to poniemiecki węzeł kolejowy, budowany w latach 1937-1941. Wejście wojsk alianckich wstrzymało budowę węzła, pozostały jednak świetnie zachowane mosty. Na szczycie jednego z nich biegną tory, po których co jakiś czas przejeżdża pociąg, co potęguje niesamowity efekt tego miejsca. W takiej scenerii na pod koniec czerwca zaprezentowali się: Marceli (NL), KostekJR (NYP), SpetzAddy-Z (BlendedAir / Gliwice), Keeper (Pozytywne Brzmienie) i KAufi. Kilku DJ-ów przyjechało specjalnie z zagranicy, nie chcąc przegapić tego historycznego wydarzenia.

2 sierpnia pod mostami na Bałach odbędzie się impreza pod nazwą Bały House AllStars 2014 – Poniemieckie Mosty Kolejowe vol.2. Tego dnia usłyszymy dwie wokalistki. Zagrają również: Loox (FeelsLike), Keeper (Pozytywne Brzmienie) + X.X Vocal live, Kaufi, Matt Shiba [athm] &Lili – vocal live (Rybnik), Marceli (NL) oraz toczniQue (DobreBity.pl / BasslineBoutique / Dub Monkey Club).

Nowością w tej edycji będzie możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przez wokalistów, beatboxerów i muzyków w duecie z DJ-ami nakręcającymi muzyką house. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wystąpić na scenie w przyszłych edycjach oraz rozwijać wraz z organizatorami ten projekt zapraszamy do kontaktu poprzez Facebook lub mailowo kontakt@pozytywnebrzmienie.pl . Link do wydarzenia: www.facebook.com/pozytywnebrzmienie. Pod tym adresem znaleźć można również film nakręcony podczas pierwszej edycji imprezy.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl