Śląskie Trendy

Bajkowy Rynek w Gliwicach

Jakie jest najbardziej bożonarodzeniowe zwierzę? Oczywiście renifer! 16 grudnia miejcie się na baczności – „Renifer i Bałwanek atakują Gliwice”. Oczywiście tylko w interaktywnym spektaklu pod tym tytułem. Przez cały weekend 16‒17 grudnia na brak wrażeń nie będą też mogli narzekać nieco starsi widzowie, którzy zasiądą w siedmiowymiarowym kinie.

Będzie można dosłownie przenieść  się do świata filmu i na własnej skórze poczuć pęd huraganu albo ulewny deszcz. Po mocnych filmowych wrażeniach będzie jeszcze można spróbować swoich sił na dwóch symulatorach sportów zimowych. To wszystko w sercu gliwickiej starówki!

17 grudnia gliwickim Rynkiem zawładnie iluzjonista Tomasz Vinici. Artysta sztuki iluzji odsłoni kilka kart ze świata magicznych sekretów. O godz. 18.20 na scenie nastąpi uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Ogień, który zapłonął w Grocie Narodzenia Pańskiego, z Palestyny dotrze do Gliwic. Na zakończenie pełnego wrażeń popołudnia zaplanowano niezwykły koncert. Wystąpią uczestnicy megapopularnego programu „The Voice of Poland” – Arek Kłusowski, Jagoda Kret, Małgorzata Nakonieczna i Ernest Staniaszek. Znacie ich z telewizji – teraz będzie okazja zobaczyć ich na żywo!

Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Miasto Gliwice. Szczegółowy program jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl