Śląskie Trendy

Bajkowa Niedziela w Rybniku

Czy wyobrażaliście sobie jakby to było, gdyby pewnego dnia światem rządziły dzieci? Przed laty Janusz Korczak zadał sobie to samo pytanie. Dziś tę historię interpretują dzieci z Dziecięcego Teatru Szydełko z Wodzisławskiego Centrum Kultury, na która zapraszają do Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach (Plac Pokoju 1) już 23 października o godzinie 16:00 w ramach „Bajkowej niedzieli”. Bilet 8 zł.

Pełna ciepła i uroku historia o małym, kilkuletnim królu z pewnością spodoba się nie tylko małym, ale i dużym widzom. Przedstawienie oparte zostało o znaną powieść dla najmłodszych, która nie tylko bawi, ale i uczy. Pozwala oczami wyobraźni zobaczyć świat zupełnie nieprawdopodobny i przenosi widza do Republiki Dziecięcej, gdzie wszystko ma nowy ład i porządek. To historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami, której bohaterem jest mały chłopiec stawiający czoła wyzwaniu, jakie postawiło przed nim życie po śmierci swojego ojca i matki. Stara się być dorosłym wcześniej niż byłby na to gotowy. Uczy się rządzić, kierować rozsądkiem, podejmować mądre i sprawiedliwie decyzje, reformuje kraj. Osierocony, tęskni jednak za prawdziwą przyjaźnią, troską i marzy o zwyczajnej zabawie na podwórku z dziećmi. Czy Maciuś poradzi sobie z przeciwnościami losu, czy nie zagubi się w natłoku „dorosłych” spraw, jak zniesie porażki i czy finalnie zwycięży walkę o samego siebie? O tym, dowiemy się ze spektaklu.

Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za dźwięk odpowiada Sebastian Zaleski, światło – Jerzy Bularz, scenografia – Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik, kostiumy – Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka. W spektaklu zagrają: Mikołaj Simiński, Jagoda Nowak, Konrad Hałaszko, Kinga Olejniczak, Emanuela Szkatuła, Oliwia Bienias, Weronika Mitręga, Oliwia Więcław, Magdalena Strządała, Wiktor Machnica.

14523235_1106496469404730_4697410354807183921_n

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl