Śląskie Trendy

„Bajka o Stworku bez Kolorku” w Teatrze Dzieci Zagłębia

Tytułowy Stworek jest naiwnym, uroczym, puchatym i całkowicie, ale to całkowicie  białym… no… no… !!! Stworkiem właśnie! Jego życie jest równie urocze i białe jak on sam.I pewnie takim pozostałby na długi czas, gdyby na scenie nie pojawił się jego starszy, potwornie kolorowy brat zwany Potworkiem – Kolorkiem.

Najbliższe spektakle:

  1. 12. 2015, godz: 10. 00, 11.30

Miejsce: Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana, Będzin, ul. Teatralna 4

Wiek: 0,5 – 5 lat

Ceny biletów: 20zł/18zł/grupowe 15zł

Rezerwacje: (32) 269-89-15

W tym miejscu zaczyna się teatralna przygoda. Przygoda naszych bohaterów, ale jeszcze bardziej poruszająca naszych malutkich widzów, którzy razem ze Stworkiem i Potworkiem poznają piękny świat kolorów. Ich tajemnice, zagadki, zapachy i kształty, ich urodę i ciepło.

Podobnie jak każde przedstawienie realizowane w ramach „Baby -sceny”, ten spektakl jest dla naszych dzieci doskonałą okazją do radosnej zabawy, do poznawania nowej rzeczywistości, do szeroko pojętych doznań zmysłowych oraz edukacji teatralnej a także – co jest niezwykle ważne – do osobistego współuczestniczenia w tworzeniu spektaklu.Autor bajki i zarazem reżyser tego przedstawienia, realizując na naszej scenie swój teatralny projekt, brał pod uwagę wszystkie te aspekty. Po przeprowadzonych konsultacjach pedagogicznych i rozmowach ze znawcami dziecięcej psychiki stworzył niezwykłą opowieść, która idealnie dopasowuje się do specyficznej percepcji najmłodszych widzów.

Dzieciaki od pierwszej do ostatniej chwili trwania spektaklu są niezwykle emocjonalnie związane z losami głównego bohatera, bowiem dzięki stworzeniu na scenie postaci, która w swoich działaniach i sposobie myślenia odzwierciedla ich samych, mają pełną możliwość identyfikacji z kreowanym przez aktora Stworkiem. Dodatkowo najmłodsi mają wiele okazji do interakcji z aktorami.

 

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Tomasz Kowalski

Muzyka: Michał Makulski

Obsada: Joanna Rząp, Stefan Szulc, Agata Madejska

Czas trwania: 50 min (bez przerwy)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl