Śląskie Trendy

Bajka o małym złomiarzu

4 stycznia o godz. 11.00 oraz 15 stycznia dwukrotnie, o godz. 9.00 i 11.00 w chorzowskim Teatrze Rozrywki zobaczyć będzie można spektakl „Bajka o małym złomiarzu”. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 lat.


Pewnego dnia mały Achim wpadł na pomysł, jak pomóc swoim rodzicom i przegonić z domu biedę. Zabrał ze sobą stary wózek i postanowił poszukać złomu. A gdzie…? Zobaczcie sami! Jeśli chcecie poznać najsympatyczniejszego chłopca na świecie i przeżyć z nim fantastyczną podróżniczą przygodę – zapraszamy!

Spektakl „Bajka o Małym Złomiarzu” porusza tematykę wartości, takich jak przyjaźń, mówienie prawdy, niepoddawanie się w postawionych sobie celach, no i co najważniejsze – miłość.
Bajka zrodziła się z potrzeby spotkania z młodym widzem, pozwalającego na chwilę refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne. Inspiracją do jej powstania była po prostu miłość do dzieci. Dlatego sztukę, którą Państwo dzisiaj zobaczycie, dedykujemy naszym córkom (Ninie, Emilii), synom (Jonaszowi) oraz młodszemu rodzeństwu (Aurelii).

Spektakl w całości powstał w czasie wolnym wykonawców, wieczorami, między próbami, a czasem między kęsami posiłku. Spotykaliśmy się, by razem czytać, śpiewać i szlifować każdy jego szczegół. Dzisiaj zapraszamy serdecznie: i dużych, i małych.

Maciej Cierzniak

Zapraszamy wszystkich – i tych młodszych, i tych już nie całkiem młodych – na kolejny autorski spektakl Macieja Cierzniaka. Zapewniamy dużo zabawy ze śląskim akcentem, tańca i muzyki na żywo. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty książki Stanisława Ligonia „Bery i bojki śląskie”.

scenariusz, choreografia, reżyseria: Maciej Cierzniak
scenografia, kostiumy: Lidia Kanclerz
muzyka: Daniel Cebula-Orynicz

inspicjent: Artur Wacławek
światło: Marek Mroczkowski, realizacja: Marek Poprawa
dźwięk: Mirosław Wołoszyn

występują:
Świnka, Złota Rybka, Królewna Śnieżka – Wioleta Malchar-Moś
Świnka, Krowa, Koń – Zuzanna Marszał
Świnka, Pinokio – Daniel Cebula-Orynicz
Świnka, Bebok –Maciej Cierzniak
Achim z Chorzowa – Hubert Waljewski

Dariusz Niebudek (głos)

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750