Śląskie Trendy

ba… ROCKOWE MECYJE z nutką klasyki na Krawiecka Art Pasaż

Na czwarte spotkanie z cyklu Krawiecka Art Pasaż Bytom zaprosił Kwintet Śląskich Kameralistów. Usłyszymy ich 24 sierpnia o godz. 19.00 w programie „ba… ROCKOWE MECYJE z nutką klasyki”.

Muzycy wykonają najpiękniejsze utwory ze swojego szerokiego repertuaru obrazujące zarówno ich muzyczne upodobania, inspiracje, jak i przedstawiające ich fonograficzny dorobek. Każdy znajdzie dla siebie coś co naprawdę zna i kocha !

W programie m.in. Uwertura do opery „Nabucco” G. Verdiego, ale też „Somebody to Love” grupy Queen czy też „Riders on the Storm” The Doors.

Kwintet Śląskich Kameralistów to zespół kameralny zrzeszający muzyków-liderów Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Powstał w lipcu 1993 r., początkowo jako kwartet, następnie skład został poszerzony o kontrabas. Zespół występował na wielu festiwalach w Polsce i Europie. swoim repertuarze posiada bardzo wiele pozycji z najrozmaitszych gatunków, stylów i epok muzycznych. To jeden z tych zespołów, które nie ograniczają się żadnymi ramami repertuarowymi. Można ich usłyszeć zarówno w repertuarze klasycznym, jak też grających największe przeboje gwiazd muzyki rozrywkowej lat 60 i 70.

Kwintet Śląskich Kameralistów tworzą:

Dariusz Zboch – pierwszy skrzypek i autor aranżacji

Jakub Łysik – skrzypek

Jarosław Marzec – altówka

Katarzyna Biedrowska – wiolonczela

Krzysztof Korzeń – kontrabas

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl