Śląskie Trendy

Atrakcja z Chorzowa najlepsza na świecie

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko świętuje kolejny międzynarodowy sukces! Tym razem dobre wieści przyszły aż zza oceanu. 13 listopada w Orlando po raz dwudziesty piąty ogłoszono laureatów nagród Thea Awards TEA, uznawanych za najważniejsze i najwyższe wyróżnienia branży rozrywkowej na świecie. Wśród 15 uhonorowanych projektów znalazł się Bazyliszek. Chorzowska Legendia wraz z duńskim LEGOLAND® Billund są tym samym jedynymi podmiotami z Europy, które zostały nagrodzone tegorocznymi jubileuszowymi Thea Awards.

 


Themed Entertainment Association (TEA) to, założone w 1991 r., międzynarodowe stowarzyszenie non-profit reprezentujące czołowych twórców atrakcyjnych miejsc rozrywki z całego świata. Członkowie TEA to innowatorzy, którzy swoją wiedzę i umiejętności koncentrują na tworzeniu jedynych w swoim rodzaju projektów, w których otwierają nowe granice dla innowacji, integracji technicznej, kreatywnego opowiadania historii oraz zaangażowania użytkowników. TEA obecnie zrzesza około 1600 podmiotów, a od 2018 członkiem tego prestiżowego stowarzyszenia jest również Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

Nagrody Thea Awards zostały stworzone przez TEA w 1994 roku, aby pomóc zrealizować kluczową misję stowarzyszenia, mianowicie docenienie osiągnięć, talentu i indywidualnych doskonałości w branży rozrywkowej ukierunkowanej na tematyczność. Nagrody Thea Awards TEA zyskały międzynarodowe uznanie jako symbol doskonałości i w chwili obecnej stanowią najważniejsze na świecie wyróżnienie w branży rozrywkowej.

– Kiedy w 2017 roku zaczynaliśmy budowę Bazyliszka, mieliśmy poczucie, że jest to wyjątkowy projekt. Razem z naszymi głównymi wykonawcami – firmami Alterface, Jora Vision i ETF – przygotowywaliśmy atrakcję dopracowaną w najmniejszych szczegółach, która wprowadzała na europejski rynek nową odsłonę gatunku Interactive Dark Ride. Nie sądziliśmy jednak wówczas, że nasz Bazyliszek przypadnie do gustu nie tylko naszym gościom, ale również znawcom branży rozrywkowej z całego świata. Zwłaszcza, że budżet na tę atrakcję był stosunkowo niski, jak na tego typu projekt – mówi Paweł Cebula, dyrektor Legendii. – To ogromna duma i radość, że jako jeden z zaledwie dwóch europejskich podmiotów, znaleźliśmy się w tak zacnym i prestiżowym gronie wyróżnionych Thea Awards, tym bardziej, że konkurencja była ogromna. Jednak to co cieszy nas najbardziej, to zadowolenie i uśmiech na twarzach naszych gości, zwłaszcza tych najmłodszych – dodaje.

„Ta wyjątkowa atrakcja wprowadza na rozwijający się polski rynek parków rozrywki nową jakość interaktywnej formy opowiadania historii, w postaci urządzenia typu dark ride i opiera się na unikalnym i lokalnym kontekście kulturowym. Bazyliszek to nadzwyczajny model atrakcji, który przemawia do regionalnej publiczności. Jest doskonale wykonany, gustowny, wciągający kolorowy, zabawny i świeży” – możemy przeczytać w uzasadnieniu przyznania Thea Award Bazyliszkowi. Wśród innych docenionych miejsc rozrywki z całego świata znalazły się obiekty z USA, Kanady, Japonii i Chin.

– W trakcie konkursu doceniane są projekty edukacyjne, historyczne i rozrywkowe, których głównym celem jest proponowanie zupełnie nowych doświadczeń i angażowanie ich odbiorców. Każdego roku Komitet Nominacyjny TEA rozpatruje od 100 do 200 nominacji, a następnie rekomenduje listę zaledwie kilkunastu kandydatur, które podlegają ostatecznemu zatwierdzeniu przez Międzynarodową Radę Dyrektorów TEA – wyjaśnia Izabela Kieliś, local commercial manager w Legendii. Uhonorowani są oficjalnie ogłaszani przez TEA w listopadzie, a nagrody są formalnie wręczane podczas gali Thea Awards, która odbędzie się w Los Angeles 13 kwietnia przyszłego roku. Jest to ogromne wydarzenie biznesowe w formie uroczystej gali i kolacji, w którym bierze udział około tysiąca przedstawicieli branży rozrywkowej z całego świata.

Thea Award to piąta międzynarodowa nagroda dla Bazyliszka. Wcześniej atrakcja zdobyła: 1. miejsce w konkursie European Star Award w jednej z najważniejszych kategorii – Best New Ride 2018, 1. miejsce w konkursie Park World Excellence Awards 2018 Europe w dwóch kategoriach: Family Ride of the Year oraz Best Use of Technology, za wykorzystanie przez firmę ETF pojazdów wyposażonych w nowoczesną technologię trackless ride, a także 1. miejsce w konkursie Parkscout Awards w kategorii Europe’s Best New Rides 2018.

Każdy kto miałby ochotę wypróbować Bazyliszka może to zrobić codziennie. Legendia udostępniła bowiem wielofunkcyjny budynek, w którym znajduje się atrakcja również po sezonie. Jama Bazyliszka, wraz z rura parkiem Gaj Urwisów, mini game roomem i bistro, działa codziennie od godz. 10:00 do 20:00, a obiekt oferuje również możliwość zorganizowania urodzin dla dziecka. Szczegóły znaleźć można na stronie www.legendia.pl/jamabazyliszka.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl