Śląskie Trendy

Artyści w maskach – BOKKA w Wiatraku

BOKKA – najbardziej niezwykły i tajemniczy projekt muzyczny tego roku już 17 maja w CK Wiatrak! Zespół, który od początku działa incognito, a artyści występują w maskach. Wszystko, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze… na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię.

Nikt z zespołu Bokka nie ujawnia swojej tożsamości. Świetnie łączą ambitny pop z elektroniką. Uwagę przyciąga głos wokalistki, który jakbyśmy już gdzieś słyszeli.

Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne Nextpop, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i Kari. Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.

Świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie (np. znakomity portal Pitchfork), wyprzedana debiutancka trasa koncertowa w Polsce w salach 800+, zaproszenia na festiwale m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Free Form Festival, GoodFest, The Great Escape (UK), to niezwykłe osiągnięcia jak na formację, która istnieje od kilku miesięcy.

Pierwszy singiel BOKKI „Town Of Strangers” został zmasterowany w Londynie przez słynną Mandy Parnell, od lat współtworzącą brzmienie płyt Bjork, Sigur Ros, Little Dragon, Depeche Mode, Paula McCartneya, etc., a liczba odsłon teledysku na youtube przekroczyła 500 tys. i nadal rośnie.
Zespół przygotowuje się aktualnie do koncertów zagranicznych z ekipą Efterklang, pracując nad specjalną oprawą wizualną swoich występów, w której światła, wizualizacje i kostiumy współtworzą niezwykłe widowisko.

W każdym razie o takim debiucie jak oni, marzy każdy nowy zespół. Świetne recenzje w polskiej prasie, a do tego zainteresowanie bardzo wpływowego amerykańskiego portalu Pitchfork. To nie wszystko. Zespół ruszył właśnie w pierwszą trasę koncertową. W Katowicach zabrakło biletów na ich występ, a w Krakowie na koncert debiutantów przyszło ponad 800 osób.

Sobota, godz: 20:30
Wejście do klubu od 19:30

Bilety:
Przedsprzedaż: 25 zł
W dniu koncertu: 30 zł

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW:
ZABRZE: Klub Wiatrak:
– zakup ze strony klubowej za pośrednictwem systemu PayU ( płatne na konto, odbiór w dniu koncertu)
– w trakcie imprez oraz innych koncertów.
– w dniu koncertu od godz:19.30
ZABRZE: Music Centrum, DW.PKP.
GLIWICE: Czas, Zwycięstwa 1.
KATOWICE: All, Mickiewicza 14.
EVENTIM: cały kraj EMPik

Klub CK Wiatrak
Niezależne Centrum Kultury
Zabrze,ul.Wolności 395
tel: +48 880424128,+48 795489764
www.wiatrak.art.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl