Śląskie Trendy

Artyści ery cyfrowej w Agorze Bytom

Przyciągają różnorodnością, wymykają się schematom, każda z osobna intryguje na swój sposób. Już od 2 lutego 20 niezwykłych grafik uczniów z bytomskiego „Elektronika” można podziwiać na wystawie w „Galerii na Poziomie” Agory Bytom. Wstęp wolny. 

 Szkolna sala, komputer i niezmierzone pokłady młodzieńczej kreatywności – tyle było trzeba, by powstały prace, które trafią na wystawę „Młodzi Graficy” w bytomskiej multigalerii. Dwadzieścia wyjątkowych obrazów autorstwa uczniów Technikum nr 4 w Bytomiu to żywy dowód na to, że grafika komputerowa jest formą sztuki, w której każdy młody artysta może znaleźć własną drogę.

 – Projekty są naprawdę wyjątkowe – dzięki różnorodnej tematyce uczniowie mogą świetnie uchwycić swoją własną wizję grafiki. Połączenie niemałego talentu, wyobraźni, energii i młodzieńczej kreatywności dało efekt, który można będzie podziwiać na wystawie – mówi Marta Zawadzka, nauczycielka grafiki komputerowej i opiekun autorów wystawy.

 Uczniowie kształcący się na kierunku Technik Cyfrowych Procesów Graficznych na co dzień poznają zasady projektowania m.in. plakatów, okładek płyt i książek, czy ulotek. Ich zadaniem jest więc skuteczne przyciągnięcie wzroku obserwatorów – co znakomicie udało im się przy pracy nad grafikami obecnymi na wystawie: niezwykłą techniką wykonania, intrygującą kolorystyką i klimatem.

 – Podobną wystawę mieliśmy okazję oglądać w naszej galerii przed trzema laty. Galeria na Poziomie to miejsce, w którym młodzi artyści mogą zadebiutować przed szeroką publicznością i rozwinąć swoje twórcze skrzydła – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. Będący na początku swojej artystycznej drogi twórcy już dziś zachwycają pomysłowością i talentem. Będzie można to sprawdzić na własne oczy już od 2 do 28 lutego. 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750