Śląskie Trendy

Arena Gliwice gospodarzem Eurowizji Junior!

Wczoraj, tuż po 13:00 odbyła się konferencja prasowa, podczas której Prezes TVP Jacek Kurski ogłosił gospodarza tegorocznej Eurowizji Junior. Pod uwagę brane była dwa miasta: Szczecin i Gliwice. Ostatecznie, to śląska wizytówka – Arena Gliwice będzie miejscem tego wydarzenia.


To jedna z najnowocześniejszych hal w Polsce, oddana do użytku niespełna rok temu. Obiekt, który może pomieścić 17 tysięcy osób robi wrażanie i jest przygotowany do organizacji największych wydarzeń, zarówno sportowych, jak i muzycznych. I to właśnie Arena Gliwice będzie gospodarzem  tego święta.

To dla nas zaszczyt. Nasza kadra to eksperci i profesjonaliści w zakresie organizacji wielkich wydarzeń. Przed nami wiele pracy, już od dziś ruszamy pełną parą. Wraz z miastem Gliwice, Województwem Śląskim oraz Telewizją Polską stworzymy prawdziwe widowisko, pełne emocji. Tak naprawdę to nasza codzienna praca, ponieważ Arena Gliwice funkcjonuje na co dzień i ma za sobą już wielkie wydarzenia. Cieszymy się, że nasze atuty zostały docenione i to my będziemy gospodarzem dziecięcej Eurowizji.” – mówi Marcin Gawron z Zarządu Areny Operatora.

Gliwice dynamicznie się rozwijają, a organizacja tego przedsięwzięcia to dla samego miasta, ale i całego regionu okazja do promocji i zaistnienia na arenie międzynarodowej. To właśnie jakość i dostępność obiektu zdecydowały o wyborze.

Dla nas to ogromna radość i duma, ale i duże wyzwanie. Jesteśmy na to jednak przygotowani. Arena Gliwice to najnowocześniejszy obiekt w Polsce, który może zgromadzić ponad 17-stotysięczną publiczność i posiadający ogromne zaplecze techniczne oraz najnowsze rozwiązania technologiczne. Ponadto Gliwice są świetnie zlokalizowane, na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 oraz Drogowej Trasy Średnicowej. Mamy wszystko, aby sprostać temu zadaniu” – mówi Patrycja Sopalska, rzecznik Areny Gliwice.

Polska stała się organizatorem tegorocznego konkursu piosenki po tym, jak zeszłoroczną edycję zwyciężyła nasza reprezentantka – Roksana Węgiel z piosenką pt. „Anyone I Want To Be”. Pogłoski o tym, że to właśnie w Gliwicach odbędzie się Eurowizja Junior pojawiły się jeszcze pod koniec 2018 roku. Dziś to już pewne, że Gliwice będą gościć w listopadzie przedstawicieli z całego świata

fot. Antek w Podróży

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750