Śląskie Trendy

ARCHI KIDS czyli najmłodsi budują miasto idealne

Zapraszamy na pierwszą edycję ARCHIKIDS – warsztaty rodzinne pod okiem młodych architektów. Świetna okazja do wspólnej zabawy w budowanie. 31 maja (w sobotę) w katowickim Nikiszowcu (teren przyległy do lodowiska, przedłużenie ulicy Rymarskiej), w godzinach 10- 20, odbędą się warsztaty, które są świetną okazją do wspólnej zabawy w budowanie.

W jaki sposób dzieci mają zostać zachęcone do nauki tak skomplikowanego i poważnego tematu jakim jest architektura? Oczywiście poprzez zabawę! Organizatorzy zaplanowali przygotowanie podstawy olbrzymiej makiety miasta, którą w trakcie trwania imprezy dzieci będą uzupełniać o własnoręcznie wykonane elementy. Pod czujnym okiem wolontariuszy i młodych architektów,
dzieci będą tworzyły wszelkiego rodzaju budynki, parki, drogi, place zabaw, stacje kolejowe, oczyszczalnie ścieków i … wszystko to, co w oczach dzieci będzie niezbędne do stworzenia idealnego miasta. W tym celu w ruch pójdą tektury, pudełka, wykładziny, folie, tuby, rurki, mazaki, farby. Dzieci przygotowanymi przez siebie modelami uzupełnią pustą przestrzeń głównej makiety i pod koniec dnia stworzony zostanie model idealnego miasta: barwnego, różnorodnego, wesołego, a ograniczonego jedynie wyobraźnią najmłodszych.

Pierwsza śląska edycja imprezy jest nawiązaniem do cieszących się olbrzymim zainteresowaniem podobnych festiwali, mających na celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Nowy Nikiszowiec, jednak projekt jest inicjatywą młodych śląskich pracowni architektonicznych, którym zależy na jak najwcześniejszym budowaniu świadomości estetycznej wśród najmłodszych.

Wystarczy zadeklarować chęć udziału i przyjść na miejsce. Wstęp bezpłatny.

       Agnieszka Miler


Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl