Śląskie Trendy

AMBER CUP. Piłkarskie święto w Arenie

4 i 5 stycznia 2020 r., po raz pierwszy pod dachem Areny Gliwice, zostanie rozegrana XIII edycja Amber Cup. Amber Cup to całkowicie nowa formuła turnieju. Podążając za hasłem PZPN „Piłka dla Wszystkich”, skupionych zostanie kilka odsłon piłki nożnej w jednym miejscu, o jednym czasie. Misją turnieju AMBER CUP 2020 jest organizacja jedynego halowego turnieju piłki nożnej na trawie dla młodych adeptów oraz rozgrywek czołowych zawodników polskiej piłki nożnej, jak i ludzi z nią związanych. Ambasadorami turnieju są byli i obecni reprezentanci Polski: Kamil Glik, Katarzyna Kiedrzynek, Artur Boruc, Ewa Pajor, Jacek Góralski, Kamil Wilczek.


– Turniej ma już historię, a w tej chwili pisze swoją nową kartę, oddając murawę lubianym i szanowanym piłkarzom oraz tym najmłodszym, którzy mają ambitne marzenia. Nowa odsłona turnieju powinna spodobać się kibicom piłkarskim. – mówi Daniel Kaniewski, organizator Amber Cup. – Bardzo się cieszę, że Amber Cup, znany do tej pory na północy, kraju trafił na Śląsk, a podwójna radość, że do Gliwic, ponieważ jestem gliwiczaninem – mówi Tomasz Kulczycki, członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwszego dnia turnieju, 4 stycznia, swoje spotkania rozegrają najsilniejsze drużyny dziecięce rocznika 2007, z całej Polski i z zagranicy. Gra na tak dużym obiekcie, jakim jest Arena Gliwice, a do tego na trawie, będzie niezapomnianym przeżyciem dla młodych piłkarzy. Transmisję wydarzenia przeprowadzi kanał Łączy Nas Piłka.

Losowanie drużyn odbędzie się 3 stycznia 2020 r. podczas konferencji prasowej. Zmiana formuły z turnieju ligowych zespołów na mecze przyjaciół spowodowała, że drugiego dnia turnieju do walki o zwycięstwo w rywalizacji staną cztery drużyny: Polska Stars, TVP Sport, KTS Weszło, Wilczek Team. KTS Weszło jest przykładem ogromu pracy i determinacji w dążeniu do budowania zespołu od podstaw. TVP Sport to zespół, który wzmocniony doświadczonymi piłkarzami Sebastianem Millą, Robertem Podolińskim i Marcinem Żewłakowem, będzie chciał się pokusić o zdobycie pucharu. Swój przyjazd do Areny Gliwice potwierdzili przyjaciele Kamila Wilczka, który zapowiada występ w bardzo silnym składzie i ostrą walkę. W akcji zobaczyć będzie można zespół Polska Stars, drużynę złożoną z byłych reprezentantów Polski. W składzie m.in. Tomasz Frankowski, Kamil Kosowski, Michał Żewłakow. Pasjonująco zapowiada się mecz pokazowy drużyn kobiecych. Zespół Katarzyny Kiedrzynek zagra przeciwko drużynie Ewy Pajor. Ich składy zasilą koleżanki z reprezentacji Polski i klubów.

Transmisję na żywo będzie można obejrzeć w TVP Sport. Turniej Amber Cup zawsze kojarzył się z piłką, dobrą zabawą i głośnym dopingiem przyjaciół. Zapewne zobaczymy Sylwię Grzeszczak i Marcina Piotrowskiego (znanego jako Liber) oraz wielu innych sportowców i aktorów, którzy zasiądą na trybunach. O atmosferę w hali i rozrywkę dla widzów zadbają najlepsi DJ-je, konferansjerzy sportowi, youtuberzy i showmani znani wszystkim w świecie sportu.

Organizatorzy podczas dwóch turniejowych dni nie zapomną również o najmłodszych – to z myślą o nich będą przygotowane liczne atrakcje. W specjalnej strefie dla dzieci przewidziane są spotkania z piłkarzami. Będzie to doskonała okazja do zdobycie autografu, zrobienia zdjęcia lub wzięcia udziału w konkursie i wygrania atrakcyjnych nagród.

Patronat nad imprezą objął Polski Związek Piłki Nożnej oraz TVP SPORT.

Partnerami wydarzenia są: Arena Gliwice, Fundacja Radan, Miasto Gliwice i Śląski Związek Piłki Nożnej.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl