Śląskie Trendy

Aleksander Doba zacumuje w FORUM

Już w najbliższy piątek, 18 maja w CH FORUM pojawi się jeden z najbardziej znanych gliwickich podróżników i samotników – Aleksander Doba. Z klientami Centrum spotka się o godz. 18.00, a na pierwszych 100 jego gości czekać będą książki z autografem.

Aleksander Doba ma 72 lata. Jest emerytowanym inżynierem, a obecnie realizuje swoje podróżnicze marzenia. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

– W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka. 3 września 2017 zrealizował swoje największe marzenie, po raz trzeci przepływając Atlantyk drogą północną i tym samym w miejscowości Le Conquet we Francji zakończył swoją Trzecią transatlantycką wyprawę kajakową. Była to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca wyprawa w jego życiu – przypomina Marek Thorz, rzecznik prasowy Forum Gliwice.

Wstęp na spotkanie jest wolny, a jego miejscem będzie lokal na I piętrze, w okolicach sklepu Martes Sport.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl