Śląskie Trendy

4 edycja Twinpigs Country Festival już za kilka dni

TWINPIGS Country Festival będzie już 4 edycją jednego z największych wydarzeń muzycznych w Polsce dla fanów amerykańskiego folkloru! 18 i 19 czerwca, jak co roku Żory na kilka dni staną się stolicą muzyki Country, gromadząc znakomite gwiazdy również spoza granic naszego kraju. Lubicie tańczyć? Będzie taniec, i to liniowy. Lubicie śpiewać? Nie może Was zabraknąć tuż pod sceną. Festiwal w Twinpigs to nie tylko ogromna dawka muzyki: to także świetna zabawa i klimat Dzikiego Zachodu w niepowtarzalnej oprawie Westernowego Miasteczka.

tp

 

Pierwszy dzień Festiwalu zaczynamy już o 8:00 rano. Dokładnie wtedy rozpoczną się zawody Strzelectwa Westernowego, którym przyświecać będzie hasło „Rewolwery i Gitary”. Kowboje opanują Strzelnicę Bractwa Kurkowego w Żorach na Dębinie. Wprowadzenie do festiwalu będzie więc, co tu dużo mówić, wystrzałowe. Musicie to zobaczyć, więc nakręcajcie budziki! Wraz z  Polskim Stowarzyszeniem Strzelectwa Westernowego będziemy bawić się aż do 16, o której to rusza festiwalowa scena. W pierwszy dzień najlepszą zabawę zapewnią nam takie gwiazdy kowbojskiej muzyki jak Fayerwerk, Drops, Alicja Boncol czy Lonstar! A tuż po koncertach w ten sam dzień czekać będą na Was chłopaki z kapeli Johny Trzy Palce, którzy na After Party w Saloonie załatwią sprzyjający dobrej zabawie klimat  z pełną humoru i – jak sami twierdzą – „pieprznego” country muzyką.

Zapewne po udanej imprezie wrócicie bladym świtem, więc w drugi dzień damy Wam trochę pospać. Bramy na Festiwal otwieramy o 15:00, a koncerty rozpoczynają się godzinę później. Ten dzień należeć będzie do Teren C, Honky Tonk Brothers, a także G.Thomasa oraz European Highwaymen, którzy przyjadą do nas aż z Norwegii – no i przede wszystkim do Was. Bo tylko dzięki tak wspaniałej publiczności ten festiwal tętni życiem już od czterech lat.

 

18 VI sobota otwarcie bram 15:00

Fayerwerk / Drops / Babsztyl / Alicja Boncol & Koalicja / Lonstar

19 VI niedziela otwarcie bram 15:00

Teren C / Honky Tonk Brothers / G.Thomas / European Highwaymen

Wstęp na TWINPIGS Country Festival jest bezpłatny!

Karnet uprawniający do korzystania z atrakcji Miasteczka TWINPIGS w czasie Festiwalu – 26zł

 

PARTNEREM WYDARZENIA JEST

FORUM MUZYKI COUNTRY

http://www.countrymusic.pl/

 Fayerwerk PL

Grają dla nas już ponad 30 lat, a imprezy z ich udziałem zawsze należą do udanych. To laureaci niezliczonych nagród na festiwalach i przeglądach muzyki country. Nie byłoby tej kapeli bez Bogdana Lesiaka, który od założenia Fayerwerk’a komponuje i pisze teksty, ale również gra na gitarze i śpiewa. W tym ostatnim od wspiera go młodziutka, pełna temperamentu i pozytywnej energii Jennifer Schwartz.

Drops CZ

Drops gra muzykę, której słucha się równie dobrze, jak do niej tańczy. Podbił countrowe serca Czechów, ale koncertował również w Holandii, Polsce, Słowacji i w Niemczech. Ponieważ na poprzednich edycjach fantastycznie rozbawił naszą publiczność, nie mogło go zabraknąć i w tym roku.

Babsztyl PL

Czy trzeba ich w ogóle przedstawiać? To prawdziwa legenda polskiej muzyki, a ich popularność sięga daleko poza klimat muzyki Country. Czy nie śpiewaliście ich piosenek przy ogniskach i na biwakach?

Alicja Boncol & Koalicja PL

Temperament i talent Alicji Boncol sprawia, że błyszczy na scenie i poza nią. Zarówno klimatyczne ballady, jak i pełne dobrej energii przeboje z repertuaru tego projektu porywają, wzruszają i zapadają w pamięć, a ich koncerty są uwielbiane przez publiczność.

Lonstar PL

Lonstar to najważniejsza postać muzyki country w Polsce, inicjator i czołowa siła napędowa tej kultury, jej Żywa Legenda. Piosenkarz, gitarzysta, autor przebojów, które stały się absolutnie ponadczasowe.

Honky Tonk Brothers

Bracia RYBCZYŃSCY: Robert (lider zespołu, gitara basowa, śpiew) i Marcin (śpiew, gitara akustyczna) wspólnie tworzą muzykę country na najwyższym poziomie. Równie dobrze wykonują własne utwory, jak i amerykańską klasykę.

Teren C

Pochodzą z Teresina, a ich zespół rozpoczął swoją historię w 1983 roku! To prawda, że zmienił się w międzyczasie ich skład. Miłość do muzyki i klimatu country jednak zachwyca do dziś.

Thomas NO

G.Thomas, którego sercu, wokalowi i postawie najbliższy jest najsłynniejszy outlaw wszechczasów – Waylon Jennings oraz Arly Krlsen – od zawsze wielki fan Johnny Casha, to idealna kombinacja stylów, osobowości i doskonale uzupełniający się duet, który z klasą i charyzmą pokazuje nam wszystko to, co w muzyce country jest najlepsze.

European Highwaymen NO

Dwóch norweskich gigantów europejskiej sceny country, każdy mając za sobą wiele lat kariery, własnej twórczości i popularności, w 2005 roku postanowło połączyć siły, głosy i osobowości. Na bazie wspólnych korzeni muzycznych, fascynacji legendarną supergrupą The Highwaymen, powstała na gruncie europejskim formacja równie już legendarna i znana na całym świecie.

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl