Śląskie Trendy

27. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej

Od 18 do 22 maja zapraszamy do udziału w jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. Na bielskich scenach zaprezentowanych zostanie ponad 20 przedstawień w wykonaniu teatrów z kilkunastu krajów świata.

Po raz kolejny gościć będziemy znane bielskiej publiczności teatry Divadlo Drak (Czech), Compagnie Mossoux-Bonte (Belgia), Teatro Gioco Vita (Włochy) czy Vilnius Theatre Lélé (Litwa). Prawdziwą gratką dla miłośników sztuki lalkarskiej będzie prezentacja tradycyjnego teatru z Japonii HITOMI-ZA Otome Bunraku. Nie zabraknie także zaskakujących formą i tematyką spektakli w wykonaniu teatrów z Polski, Słowacji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Słowenii, Rosji, Izraela czy Ukrainy. Wszystkie zaproszone do udziału w festiwalu przedstawienia reprezentują wysoki poziom artystyczny, szukają nowych sposobów komunikacji z widzem oraz języka artystycznej ekspresji, a wielość zastosowanych w nich środków wyrazu często balansuje na granicy różnorodnych gatunków i form artystycznych. W programie festiwalu znajdą się spektakle skierowane do odbiorców w każdym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pokazy w salach uzupełnią ogólnodostępne, bezpłatne widowiska plenerowe oraz imprezy towarzyszące: warsztaty, wystawy oraz pokazy filmów (m.in. pokaz filmów animowanych autorstwa Jerzego Zitzmana – pomysłodawcy festiwalu).

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/935835223202693/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl