Śląskie Trendy

2017 – slide show i wystawa

Pokaz zdjęć (slide show) i wystawa. Fotografie wykonane w kończącym się 2017 roku i pod koniec minionego, przez pasjonatów fotografii z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa, na której pokażemy 24 zdjęcia, będzie czynna od 7 listopada do 5 stycznia 2018 r. w dolnym holu Andromedy. Pokaz (slide show) odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, w sali projekcyjnej na piętrze Andromedy.

Będą różne tematy i miejsca: od Tatr i Bałtyku po pejzaże włoskie i francuskie. Nie zabraknie zdjęć zrobionych w Tychach: podczas rozgrywek Euro U-21, prób orkiestry Aukso czy na planie teledysku zespołu Wiano. Będą fotografie z najbliższej okolicy: procesja Bożego Ciała w Bielsku-Białej, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Rybniku, czarno-białe ujęcia Parku Śląskiego w Chorzowie czy zdjęcia z biegu po hałdzie w Kostuchnie.

Licznie reprezentowana będzie fotografia przyrodnicza – takie ujęcie trafiło na plakat imprezy. Jakub Spodymek zdjęcie pary zauszników zatytułowane „Krople miłości” wykonał pod koniec maja, pływając tratwą po stawie w Małopolsce.

– Wielokrotnie wcześniej obserwowałem i fotografowałem ten gatunek perkozów podczas ich „codziennych spraw” takich jak żerowanie, odpoczynek, toki czy wychowywanie potomstwa. Nigdy wcześniej nie widziałem samego aktu kopulacji odbywającego się wśród gęstej roślinności. Tego dnia, gdy znalazłem się w wodzie przeszukując trzcinowiska, zauważyłem parę ptaków zachowujących się inaczej niż pozostałe. Samica kładła się na wodzie z wyciągniętą do przodu szyją, w pobliżu pływającego samca. Zachowanie takie jest zachęceniem samca do kopulacji. Po kilku chwilach samiec energicznie machając skrzydłami wszedł na grzbiet samicy, a ja mogłem być świadkiem tych cudownych kilku sekund w ich życiu. Nieplanowane dopełnienie kadru stanowią zatrzymane krople wody – mówi autor zdjęcia.

Jakub Spodymek fotografią zajmuje się od 7 lat. Tematyka, której poświęca najwięcej czasu to ptaki, krajobraz, makrofotografia oraz ludzie. Od 2014 roku jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, a od września dołączył do TTF-u.

Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat medialny: tygodnik Twoje Tychy i portal fotografuj.pl.
Wstęp jest wolny,

Więcej informacji o TTF-ie na www.ttf.tychy.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750