Śląskie Trendy

2 Gliwicki Rally Sprint – Gliwice

7 maja (sobota) na terenie Giełdy Samochodowej w Gliwicach  odbędzie się 2. Rally Sprint o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice. Pomysłodawcą i organizatorem Rally Sprint jest Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice.

Do udziału w zawodach mogą zgłosić się kierowcy, którzy dysponują samochodem dopuszczonym do ruchu. Nie ma wymogu posiadania specjalnej licencji zawodniczej.
Na terenie przejazdu samochodów wyznaczone zostaną specjalne strefy dla kibiców, którzy będą mogli bezpiecznie oglądać zawody. Poza tym powstanie mini miasteczko motoryzacyjne, gdzie odbędą się pokazy na płycie poślizgowej. Będzie można skorzystać z symulatora dachowania, a także usiąść za kierownicą pojazdu wyposażonego w troleje (symulator poślizgu).
Załogi (kierowca i pilot) rywalizować będą w dwóch próbach sportowych o długości około 2 kilometrów. – Zadaniem załogi będzie uzyskanie jak najlepszego czasu po trzech przejazdach w każdej z prób. Żeby zapewnić jeszcze więcej emocji zawodnikom i kierowcom nieco zmieniliśmy i wydłużyliśmy trasę względem pierwszej edycji. Nawierzchnia odcinków to: szuter, asfalt i beton.

Więcej informacji na www.facebook.com/events/1162689623762550

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl