Śląskie Trendy

100 najlepszych zdjęć z całego świata

Ludzie, emocje, industrialna architektura i krajobrazy egzotycznych krajów takich jak Nepal, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Brytyjskie Wyspy Dziewicze –najlepsze zdjęcia z całego świata, po raz pierwszy w Polsce,na jednej wystawie„Our World is beautiful”. 100 prac laureatów międzynarodowego konkursu fotograficznego oglądać można we wrześniu br. w Galerii Katowickiej.

Zdjęcia tworzące wystawę „Our World is beautiful” pokazują piękno świata widziane przez obiektywy fotografów z 46 krajów Europy, Azji i Afryki. 100 najlepszych prac, które od 1 do 30 września br. prezentowane są na poziomie +2 Galerii Katowickiej (punkt widokowy na plac Szewczyka), wybranych zostało z ponad 94 tys. nadesłanych zgłoszeń.

– Po raz pierwszy w Polsce mamy okazję zobaczyć wystawę „Our World isbeautiful”i zgromadzone w jednym miejscu najlepsze zdjęcia z całego świata. Przy okazji zakupów, podczas wizyty w Galerii Katowickiej, możemy odbyć fascynującą dla oka podróż przez kraje i kontynenty– mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.– Wystawa to kolejnewydarzenie, które wpisało się w, realizowany już trzeci miesiąc, PROJEKT WYŻSZY POZIOM – dodaje.

Zgłoszenia do międzynarodowego konkursu „Our World isbeautiful”przyjmowano od sierpnia 2014 do czerwca 2015 roku. Kategorie objęte rywalizacją to: ludzie, krajobraz i architektura, natura, ruch i infrastruktura oraz sport. Zebrane pracecechuje duża różnorodność form i treści.Najlepsze fotografie wybrało profesjonalne jury składające się z dziennikarzy, fotografów i specjalistów koncernuCEWE Stiftung&Co, który zorganizował konkurs.

Wystawę 100 najlepszych fotografii w Galerii Katowickiej oglądać można przez cały wrzesień, jest otwarta dla każdego, kto odwiedzi zlokalizowany w centrum stolicy Górnego Śląska kompleks handlowo-usługowy.

W lipcu br. Galeria Katowicka zainicjowała PROJEKT WYŻSZY POZIOM, który realizuje wspólnie z kluczowymi instytucjami kultury m.in. Teatrem Śląskim, NOSPR, Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Uniwersytetem Śląskim i samorządem miasta Katowice.Unikatowe w skali kraju przedsięwzięcieprzybliża mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu oraz ułatwia aktywne uczestniczenie
w najciekawszych projektach. Wystawa „Our World isbeautiful” jest kolejną ze zrealizowanych ekspozycji
w ramach PROJEKTU WYŻSZY POZIOM.

###

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl