Śląskie Trendy

Zwariowana premiera – na żywo i bez scenariusza

Szalony spektakl, który powstanie na żywo, bez prób i żadnego scenariusza,  nigdy się nie powtórzy, a publiczność zdecyduje o jego przebiegu. Teatr Zagłębia zaprasza 14 czerwca na przedstawienie, które będzie efektem warsztatów impro z duetem Sufin/Młynarski – założycielami  Teatru Improwizowanego Klancyk i Klubu Komediowego.

Impro, czyli improwizacja fabularna, to technika, która pozwala tworzyć każdego wieczoru na oczach publiczności zupełnie nowy spektakl. Aktorzy nie mają żadnego scenariusza, sami tworzą go na żywo i reżyserują widowisko, czerpiąc inspirację z działania partnera, obserwacji otoczenia czy reakcji widzów, np. z wykrzykiwanych przez nich haseł-skojarzeń.

Warsztaty, w których od maja biorą udział aktorzy Teatru Zagłębia, prowadzą  Michał Sufin i Bartosz Młynarski – założyciele Klancyka i Klubu Komediowego w Warszawie i instruktorzy w Szkole Impro. O tym, co  ta technika daje aktorowi opowiada Bartosz Młynarski: – To podróż, która nigdy się nie nudzi i uczy wzbudzania ciągłej ciekawości drugą osobą i jej pomysłami. Impro wtedy daje to dziwne poczucie radości i jednoczesny żal, że to już się skończyło i trudno to będzie powtórzyć- trochę jak w życiu.

14 czerwca w pierwszej części pokazu Sufin i Młynarski wystąpią na scenie razem z aktorami, w drugiej we dwójkę. Spektakl rozpocznie się o 19:00. Bilety kosztują 20 zł. Kolejne – za każdym razem inne – impro-spektakle pojawią się w repertuarze w nowym sezonie. Wystąpią w nich aktorzy Teatru Zagłębia i Klancyka.

Na zdjęciu: Warsztaty impro prowadzone przez Bartosza Młynarskiego, mat. Szkoła Impro

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl