Śląskie Trendy

Znani aktorzy w komediowym repertuarze na scenie MCK

– Czy można „wyprodukować” mężczyznę idealnego? Jak rozbudzić namiętność w małżeństwie z 20-letnim stażem? Zaskakujące odpowiedzi na te i inne, z życia wzięte, pytania poznają  miłośnicy teatru, którzy w listopadzie odwiedzą Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Przed śląską publicznością, w komediowym repertuarze, wystąpią m.in.: Andrzej Beja-Zaborski, Katarzyna Cichopek, Maciej Damięcki, Krzysztof Ibisz, Ewa Lorska, Michał Milowicz i Katarzyna Skrzynecka.

– Wiosną tego roku zaryzykowaliśmy z dość odważnym przedsięwzięciem – do przestrzeni kojarzącej się głównie z wydarzeniami o charakterze biznesowym zaprosiliśmy teatr. Bardzo dobre przyjęcie tego pomysłu przez odbiorców zadecydowało o tym, że jesienią proponujemy… powtórkę z rozrywki. Po raz kolejny stawiamy na komediowy repertuar – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center. – Gościmy spektakle cieszące się ogromną popularnością, a wraz z nimi – plejadę gwiazd polskiej sceny teatralnej. Zachęcam do śledzenia oferty kulturalnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego, będziemy Państwa mile zaskakiwać – zapowiada.

W listopadzie na deskach Międzynarodowego Centrum Kongresowego wystawione zostaną dwie sztuki komediowe.

 W czwartek 9 listopada br., o godz. 17.30  w MCK pojawi się… mężczyzna idealny. Bohater spektaklu wyreżyserowanego przez Stefana Friedmanna to sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, który przeżywa kryzys osobowości. Zgłasza się więc na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Ta bardzo różni się od innych – metody stosowane przez kierującego nią profesora są bliższe raczej hippisom i playboy’om niż instytutowi naukowemu, a najbliższa współpracowniczka profesora, doktor psychiatrii i biogenetyki, jest owładnięta ideą „wyprodukowania” mężczyzny idealnego. Pierwszy „wyhodowany” egzemplarz ma wiele wad, trzeba go zatem udoskonalić… rewolucyjną metodą przeszczepiania osobowości.
W sztuce pt. „Mężczyzna idealny” występują: Andrzej Beja-Zaborski, Katarzyna Cichopek, Maciej Damięcki, Artur Dziurman, Krzysztof Ibisz, Jacek Kawalec, Dariusz Kordek, Małgorzata Lewińska, Ewa Lorska, Michał Milowicz i Marek Siudym.

 Dwa dni później zgromadzoną w MCK publiczność bawić będą dwa angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem.  Podróż poślubna do Saint Tropez… w dwudziestą rocznicę ślubu – czy to ma prawo się udać?  Jak rozbudzić dziką namiętność w mężu fajtłapie? Jak zaimponować zmanierowanej zamożnej siostrze i nie zabić jej wędzonym łososiem? Czy szczotka sedesowa z wizerunkiem pary królewskiej może pomóc w samobójstwie pięknej 20-latce? Odpowiedzi na te pytania będą abstrakcyjnie zaskakujące.

Wystąpią: Ola Grzelak, Jacek Lenartowicz, Cynthia Kaszyńska, Kasia Skrzynecka, Maria Dejmek i Piotr Zelt.

Sztukę pt. „Kiedy kota nie ma…” w reżyserii Andrzeja Rozhina będzie można zobaczyć w sobotę 11 listopada br. o godz. 16.00 i o godz. 19.00.

Spektaklom teatralnym w MCK dedykowana została scena audytoryjna, we foyer której na gości czekać będą specjalnie zaaranżowane punkty z winem i przekąskami.

Bilety na spektakle można nabywać online: „Mężczyzna idealny” – poprzez stronę tixer.pl; „Kiedy kota nie ma…” – poprzez stronę abilet.pl.  Ceny biletów różnią się w zależności od spektaklu i wybranego rzędu i wynoszą od 85 do 145 zł.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.mckkatowice.pl.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl