Śląskie Trendy

Zlot samochodów z lat 70. i nie tylko

15 października 2017 roku w Hotelu Styl 70 w Piasku k. Pszczyny odbędzie się kolejny  VI Zlot samochodów z lat 70. i nie tylko. To impreza, która od lat przyciąga uwagę nie tylko posiadaczy kultowych samochodów, które wzbudzają ogromne zainteresowanie na drodze, ale także skupia wszystkich miłośników motoryzacji.

Zlot jest gratką dla wszystkich, dla których samochód jest nie tylko mechanizmem do przemieszczania się, ale ma swoją duszę i opowiada własną historię, a ząb czasu dodaje mu tylko uroku i podkreśla charakter. Dla wielu z nas samochody te były marzeniem z dzieciństwa, a dziś pomagają nam przenieść się do czasów, które wspominamy z uśmiechem na twarzy. Jak co roku, organizatorem zlotu jest Śląska Rodzina Syren oraz nowo powstałe Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie.
Zlot rozpocznie się na terenie przyległym do Zamku w Chudowie, skąd załogi wystartują do rajdu wg. itinerera strzałkowego. Podczas przejazdu uczestnicy będą zmagać się z konkurencjami zręcznościowymi, rozwiązywać zagadki, a także spędzą czas na zwiedzaniu i poznawaniu obiektów historycznych i kulturalnych.

Na mecie rajdu, w Hotelu Styl 70, odbędzie się finał imprezy. Ta część przeznaczona jest dla wszystkich widzów, którzy będą mogli przyjrzeć się z bliska niezwykłym pojazdom i poznać szerzej historię motoryzacji. Po prezentacji aut i konkurencji sprawnościowej, zostaną przeprowadzone wybory na ten jedyny, najpiękniejszy samochód, który otrzyma nagrodę główną.

Co roku w zlocie biorą udział dziesiątki starych samochodów nie tylko z całej Polski, ale również z Czech czy Rumunii. Coraz trudniej spotkać je na naszych drogach na co dzień, dlatego stanowią wyjątkową atrakcję i przywołują na myśl piękne wspomnienia. Na minionych imprezach podziwialiśmy nie tylko niezwykłe Syreny, poczciwe Maluchy i Duże Fiaty, Wartburgi, Trabanty, Moskwicze, Warszawy, Garbusy ale także, takie jak Mustangi, Corvetty, Caddilaci czy Buicki. Nie brakowało także Mercedesów, Volkswagenów, Citroenów czy Toyot. Lista marek samochodów, jakie gościły w tym miejscu jest imponująca a każdy kolejny zlot w Hotelu Styl 70 przyciąga kolejne, coraz mniej popularne okazy.

VI Zlot samochodów z lat 70 i nie tylko został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Pszczyny oraz patronatem medialnym TVP Katowice, Gazety Wyborczej, Radia Złote Przeboje i portalu Klassikauto.pl.
Zapisy załóg trwają do 7 października. Aktualne informacje na temat VI Zlotu samochodów z lat 70. i nie tylko na bieżąco można znaleźć na http://rodzina.syren.plhttp://hotelstyl70.pl oraz na Facebooku.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl